Ա.Սողոյանի` «ԶԱՊ»-ի փաստաթղթերն ուղարկվել են Արդարադատության նախարարություն 11/03/2014   11:52  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանում հոկտեմբերի 28-ին հայտնաբերված և ձերբակալված Անդրանիկ Սողոյանը, որի նկատմամբ հայտարարված էր միջազգային հետախուզում և, որը Պրահայի մունիցիպալ դատարանի կողմից Չեխիայի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի 219 հոդվածի 1-ին և 2-րդ մասերի, 235 հոդվածի 1-ին մասի մեղադրանքով դատապարտվել է 22 տարվա ազատազրկման, ՀՀ գլխավոր դատախազության միջնորդությամբ՝ Կենտրոն եւ Նորք Մարաշ ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ կալանավորվել է 30-օրյա ժամկետով և տեղափոխվել Նուբարաշեն ՔԿՀ: Այս մասին տեղեկացնում է Դատախազության լրատվական ծառայությունը:
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը, հիմք ընդունելով ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 475-րդ և 479-րդ հոդվածները, Ա. Սողոյանի  վերաբերյալ ՀՀ գլխավոր դատախազության միջազգային-իրավական կապերի բաժնում առկա փաստաթղթերի փաթեթն ուղարկել է ՀՀ Արդարադատության նախարարություն՝ համապատասխան ընթացքը լուծելու համար:

Материалы дела криминального авторитета Андраника Согояна по прозвищу “Зап” направлены в минюст Армении 11/03/2014   12:49  |  Криминальная хроника
Суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш по ходатайству генпрокуратуры РА взял под стражу криминального авторитета Андраника Согояна по прозвищу “Зап” сроком на 30 дней. А. Согоян переведен в УИУ “Нубарашен”.
Напомним, Андраник Согоян, объявленный в международный розыск и осужденный муниципальным судом Праги к 22 годам лишения свободы по обвинению в совершении деяний, предусмотренных чч. 1 и 2 ст. 219, ч. 1 ст. 235 УК Чехии, был задержан в Ереване 28 октября.
Генпрокуратура Армении, приняв за основу статьи 475 и 479 Уголовно-процессуального кодекса РА, направила имеющийся в международно-правовом отделе ведомства пакет материалов касательно А. Согояна в министерство юстиции для дачи соответствующего хода, сообщает пресс-служба генеральной прокуратуры РА.