Կայարանցի Թևոսիկն ազատ կարձակվի՞. «Չորրորդ իշխանություն» 10/31/2014 09:16 | Մամուլ
«Չորրորդ Իշխանություն» օրաթերթի տեղեկություններով՝ հնարավոր է, որ Կայարանցի Թևոսիկն (Թևոս Սաֆարյան) ազատ արձակվի, քանի որ նրա կալանքի երկարաձգումն անցել է անգամ հենց ՔՀԿ պատասխանատուների նախանշած ժամկետը:
ՀՀ ԱՆ ՔԿ հիմնարկների մամուլի պատասխանատու Գոռ Խլեչյանը դեռևս սեպտեմբերի 1-ին լրատվամիջոցի հետ զրույցում նշել էր, որ Թևոս Սաֆարյանի կալանքի ժամկետը մինչև հոկտեմբերի 27-ն է:
Սակայն թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Թևոսիկի Ծաղկաձորի առանձնատանն աշխույժ եռուզեռ է, այստեղ պատրաստվում են շուքով դիմավորել Հայաստան ժամանած և ժամանող քրեական հեղինակություններին:

“ЧИ”: “Каяранци Тевосика” могут выпустить на свободу? 10/31/2014   10:05  |  Пресса
По сведениям газеты “Чоррорд Ишханутюн”, Тевоса Сафаряна (”Каяранци Тевосик”), возможно, выпустят на свободу, поскольку вышел срок продления срока содержания его под стражей, даже срок, обозначенный ответственными сотрудниками УИУ.
Начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления министерства юстиции Армении Гор Глечян еще 1 сентября в беседе с корреспондентом издания отметил, что срок содержания Тевоса Сафаряна под стражей истекает 27 октября.
Однако, как передает издание со ссылкой на свои источники, в цахкадзорском доме Тевосика ажиотажно: здесь готовятся торжественно встретить прибывших и прибывающих в Армению криминальных авторитетов”.