Սպորտի և երիտասարդության նախարարության աշխատակազմի ղեկավարը պաշտոնապես նշանակվեց 10/30/2014 12:12 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարության այսօր ընդունած որոշմամբ՝ Մհեր Անանյանը նշանակվել է սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության աշխատակազմի ղեկավար։
Ի դեպ, մինչ այս նշանակումը Մհեր Անանյանն արդեն իսկ զբաղեցնում էր այդ պաշտոնը, որում, ըստ էության, փոխարինել էր դեռևս նախկին նախարար Յուրի Վարդանյանի կողմից 2013թ. աշխատանքից հեռացված Վահե Էլոյանին, ով իր խախտված իրավունքների և զբաղեցրած պաշտոնում վերականգնվելու հայցով դիմել էր դատարան:
Ի դեպ, աշխատակազմի նոր ղեկավար նշանակելու ձգձգումը, ըստ որոշ լուրերի, կապված է հենց այդ հայցի հետ, քանի որ նախարարությունում սպասում էին դատարանի վերջնական որոշմանը:
Նշենք, որ Մհեր Անանյանը մինչև 2013թ. հուլիս ամիսն զբաղեցրել է ՀՀ դատական դեպարտամենտի ֆինանսաբյուջետային վարչության պետի պաշտոնը: Նա դատական ծառայության 1-ին դասի խորհրդական է:

Мгер Ананян официально назначен руководителем аппарата министерства спорта и по делам молодежи Армении 10/30/2014   12:32  |  Лента новостей
Правительство Армении на заседании в четверг приняло решение о назначении Мгера Ананяна руководителем аппарата министерства спорта и по делам молодежи.
До официального назначения Мгер Ананян уже занимал этот пост, на котором сменил уволенного экс-главой Минспорта Армении Юрием Варданяном Ваге Элояна. Отметим, что В. Элоян обратился в суд с иском о восстановлении нарушенных прав и в прежней должности.
Затягивание назначения главы аппарата, по некоторым сведениям, связано с вышеупомянутым иском, поскольку в ведомстве дожидались окончательного решения суда.
Отметим, что Мгер Ананян до июля 2013 года занимал должность начальник финансово-бюджетного управления Судебного департамента. Он является советником судебной службы первого класса.