Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի Նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին 10/29/2014   10:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին՝ ս. թ. հոկտեմբերի 24-ին Եգիպտոսի Սինայ նահանգի հյուսիսում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ, որը մի քանի տասնյակ անմեղ զոհերի ու վիրավորների պատճառ է դարձել: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Խստորեն դատապարտում ենք այդ անմարդկային ահաբեկչական գործողությունը, որի նպատակն է ինչպես Եգիպտոսում, այնպես էլ տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության խաթարումը։ Միաժամանակ մեր զորակցությունն ենք հայտնում Ձեզ և բարեկամ Եգիպտոսի իշխանություններին՝ երկրի տարածքում ահաբեկչությունը վերջնականապես արմատախիլ անելուն ուղղված վճռական ջանքերին։
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ և Եգիպտոսի եղբայրական ժողովրդին՝ զոհվածների հարազատներին մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования своему египетскому коллеге в связи с терактом в Северном Синае 10/29/2014   11:17  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования президенту Египта Абдель Фаттаху ас-Сиси в связи с произошедшим 24 октября с.г. терактом в провинции Северный Синай, в результате которого погибли и были ранены десятки людей. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
“Мы строго осуждаем этот бесчеловечный террористический акт, цель которого – подорвать стабильность и безопасность как в Египте, так и в регионе. Мы выражаем поддержку Вам и властям дружественного Египта в ваших усилиях по искоренению терроризма на территории страны.
Мы выражаем глубокие соболезнования Вам и братскому египетскому народу, желаем родным и близким погибших стойкости и мужества духа, а раненым – скорейшего выздоровления”,– отмечается в телеграмме главы армянского государства.