Դավիթ Հարությունյանը չի բացառում ԵՏՄ անդամակցությունից հետո բյուջեի փոփոխության հնարավորությունը 10/29/2014   14:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանն այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հաստատեց երեկ խորհրդարանում արդեն հնչած հայտարարությունը, որ 2015թ. բյուջեի նախագիծը չի արտացոլում ԵՏՄ անդամակցությունից հետո ի հայտ եկող նոր իրողություններն ու ծախսերը:
«Միայն ԵՏՄ անդամակցումից հետո կարելի է խոսել բյուջեի փոփոխության մասին»,- ասաց Դավիթ Հարությունյանն ու հավելեց, թե այս պահին բյուջեում կա այն, ինչ արդեն առկա է:
Նախարարը չբացառեց, սակայն, որ ԵՏՄ անդամակցությունից հետո բյուջեում որոշակի փոփոխություններ կլինեն, բայց և հույս հայտնեց, որ 2015թ. բյուջեն էլ նախորդների պես ճիշտ կանխատեսումների վրա է հիմնվցած:
Իսկ ինչ վերաբերում է ԵՏՄ անդամակցությունից հետո հնարավոր փոփոխություններին, ապա Դավիթ Հարությունյանն այս հարցում լավատես է:
«ԵՏՄ անդամակցության դեպքում՝ այն դրականը, որ Հայաստանը ստանալու է, շատ ավելի բարձր է, քան պատկերացնում են»,- ասաց Դավիթ Հարությունյանը:
12:39 29/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ2015թ. ՀՀ պետական կառավարման ապարատի ծախսերն աճելու են 17 մլրդ դրամով
16:09 28/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱշխատավարձերը մնացել են բյուջեի 80%-ի միջակայքում
12:12 28/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀովիկ Աբրահամյան. 2015թ. պետբյուջեի նախագիծն իրատեսական է. ծախսելու ենք այնքան, որքան ունենք
16:09 27/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ մշտական հանձնաժողովներում մեկնարկում են ՀՀ 2015թ. պետբյուջեի նախագծի նախնական քննարկումները
09:24 23/10/2014  |  Մամուլ2015թ. բյուջեի նախագծին ծանոթացել են ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովում. «Հրապարակ»

Давид Арутюнян не исключает вероятности внесения изменений в госбюджет после вступления Армении в ЕАЭС 10/29/2014   15:09  |  Лента новостей
Министр - руководитель аппарата правительства Армении Давид Арутюнян в среду в ходе брифинга с журналистами подтвердил прозвучавшее накануне в парламенте заявление о том, что проект госбюджета на 2015 год не отражает новых реалий и расходов, возникающих со вступлением Армении в Евразийский экономический союз.
“Только после присоединения Армении к ЕАЭС можно говорить об изменении госбюджета”, - сказал Давид Арутюнян.
Министр не исключил, что после вступления Армении в ЕАЭС в бюджет страны будут внесены изменения, однако выразил надежду на то, что бюджет на 2015 год, как и предыдущий, основан на верных прогнозах.
Что касается возможных изменений в связи с членством Армении в ЕАЭС, то Давид Арутюнян настроен в этом вопросе оптимистически.