Քննչական կոմիտեն՝ զինված ավազակային հարձակման մասին. Հարուցվել է քրեական գործ 10/27/2014   11:43  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեն քիչ առաջ հաղորդագրություն է տարածել նախօրեին Դավթաշենում տեղի ունեցած զինված ավազակային հարձակման մասին։
«Հոկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 22։05-ին, ահազանգ է ստացվել, որ Դավթաշենի 3-րդ թաղամասում զինված հարձակում է տեղի ունեցել։ Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել օպերատիվ-քննչական խումբը։ Պարզվել է, որ հոկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 21:00-ի սահմաններում, երկու անհայտ անձինք մուտք են գործել Դավթաշենի 3-րդ թաղամասի տներից մեկը և զենքի սպառնալիքի տակ՝ կպչուն ժապավենով կապել տան բնակիչների՝ Ս.Ղազարյանի և նրա ամուսնու՝ Վ.Դուրեյանի ձեռքերը և պահանջել գումար։ Արդյունքում՝ տնից հափշտակել են 2.470 եվրո, 1005 ԱՄՆ դոլար, 100.000 հազար դրամ, ոսկյա զարդեր և 3 բջջային հեռախոս։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի առաջին 1-ին, 2-րդ, 3-րդ, 4-րդ կետերով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով։ Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը և դեպքի բոլոր մանրամասները պարզելու ուղղությամբ»։
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ գրել էր, որ ավազակային հարձակման մասին ահազանգել էր փեսան, ով  «Գլամուր» խանութի մենեջերն է։ Ըստ մեր ունեցած տեղեկությունների այն պատկանում է հարձակման ենթարկված ամուսինների աղջկան։

По факту разбойного нападения в ереванском районе Давташен возбуждено уголовное дело 10/27/2014 12:03 | Криминальная хроника
Воороуженное разбойное нападение совершено в одном из кварталов ереванского административного района Давташен. Сигнал о преступлении поступил 26 октября, в 22.05. На место происшествия немедленно прибыла оперативно-следственная группа.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, выяснилось, что 26 октября, в около 21.00 двое неизвестных проникли в один из домов, расположенных в третьем квартале ереванского района Давташен и, угрожая оружием, связали руки скотчем жильцам дома - С. Казаряну и ее супругу В. Дуреяну - и потребовали у них денег. Злоумышленниками было украдено 2.470 евро, 1005 долларов, 100 тыс. драмов, золотые украшения и три мобильных телефона.
По данному факту в следственном отделе по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления СК РА по г. Ереван возбуждено уголовное дело по пп. 1, 2, 3 и 4 ч. 2 ст. 175 и ч. 1ст. 235 УК Армении. Предпринимаются меры по установлению личности предполагаемых преступников и обстоятельств инцидента.