«Ռոսնեֆտ»-ը «Նաիրիտ»-ում ներդրում չի անի. «Հայկական Ժամանակ» 10/25/2014   09:11  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ռուսական «Ռոսնեֆտ» ընկերությունը ՀՀ կառավարությանը պաշտոնապես հայտնել է, որ մտադիր չէ որևէ ներդրումային ծրագիր իրականացնել «Նաիրիտ»-ում:
Լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ «Ռոսնեֆտ»-ի ներդրումների մասին խոսվում է արդեն մեկ տարի և ամենաբարձր մակարդակով:
Միաժամանակ թերթը նաև նշում է, որ նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հայտարարել էր, որ «Ռոսնեֆտ»-ը  պատրաստվում է հայաստանում 500մլն դոլարի ներդրում անել, որից մի զգալի մասը՝ «Նաիրիտ»-ում:
«Ու չնայած որ ՀՀ իշխանությունները վաղուց  իրազեկված են, որ «Նաիրիտ»-ի թեման «Ռոսնեֆտ»-ի համար փակված է, այդ մասին նախընտրում են լռել»,- գրում է թերթը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի` 25.10.2014թ. համարում:
10:20 06/03/2014  |  ՄամուլԻրանական ընկերությունը պահանջում է «Նաիրիտ գործարան» ՓԲԸ-ին սնանկ ճանաչել
09:22 06/03/2014  |  Մամուլ«Ռոսնեֆտ»-ը գնե՞լ է «Հայաստանի էլեկտրացանցեր» ընկերությունը
10:08 27/02/2014  |  ՄամուլԿգործարկվի հի՞ն «Նաիրիտը», թե՞ հիմքից պետք է նոր «Նաիրիտ» կառուցվի
12:53 26/02/2014  |  ԼՐԱՀՈՍ«Նաիրիտ»-ի հարցով ժամանակավոր հանձնաժողով առայժմ չի ստեղծվի
16:37 25/02/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱրծվիկ Մինասյան. «Նաիրիտ»-ի սնանկացումը կազմակերպված գործընթաց է
09:07 24/01/2014  |  Մամուլ«Նաիրիտ»-ի սեփականատեր Rhinoville property Limited ընկերությունից 107.95մլն դոլար բռնագանձելու հայցը բավարարվեց

“Айкакан жаманак”: Роснефть” не собирается инвестировать в “Наирит” 10/25/2014   09:49  |  Пресса
По сведениям газеты “Айкакан жаманак”, российская компания “Роснефть” официально известила правительство Армении о том, что не намерена инвестировать в армянский завод “Наирит”.
СМИ напоминает, что об инвестициях со стороны “Роснефти” говорят уже почти год и на самом высоком уровне.
При этом издание отмечает, что бывший премьер-министр Армении Тигран Саркисян заявил, что “Роснефть” собирается осуществить в Армении инвестиции на сумму порядка 500 млн. долларов, большую часть которой планирует вложить в “Наирит”.
“Несмотря на то, что власти уже давно оповещены о том, что тема “Наирита” закрыта для “Роснефти”, предпочитают молчать об этом ”, - пишет газета.