Նախագահն այցելել է «Էքսպո Ռուսաստան-Հայաստան. 2014» արդյունաբերական միջազգային ցուցահանդես 10/23/2014 12:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում հոկտեմբերի 22-24-ը անցկացվող «Էքսպո Ռուսաստան-Հայաստան. 2014» արդյունաբերական վեցերորդ միջազգային ցուցահանդես, որի նպատակն է ՀՀ և ՌԴ միջև տնտեսական, գիտատեխնիկական և մշակութային համագործակցության զարգացումը, երկրների միջև կապերի ամրապնդումը, ինչպես նաև համատեղ բիզնեսի, առևտրատնտեսական և ներդրումային հարաբերությունների զարգացումը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը, հանրապետության Նախագահը շրջել է էներգետիկայի, մեքենաշինության, մետաղագործության, շինարարության, տրանսպորտի, հեռահաղորդակցության, գյուղատնտեսության, բժշկության ու դեղագործության, կրթության, սննդի արդյունաբերության և մի շարք այլ ոլորտներ ներկայացնող հայկական և ռուսական ընկերությունների տաղավարներում, ծանոթացել ցուցադրված ապրաքանտեսականուն, զրուցել ցուցահանդեսի մասնակիցների հետ՝ հնարավոր համագործակցության և ընկերությունների զարգացման ծրագրերի մասին:

Президент Серж Саргсян посетил международную выставку “Expo-Russia-Armenia 2014” в Ереване 10/23/2014   13:12  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 23 октября, посетил Шестую международную промышленную выставку “Expo-Russia-Armenia 2014”, которая проходит с 22 по 24 октября в выставочном комплексе “Ереван Экспо” Ереванского научно-исследовательского института математических машин. Как сообщает пресс-служба главы государства, цель проводящейся в Ереване выставки – развитие экономического, научно-технического и культурного сотрудничества между Россией и Арменией, укрепление связей между странами, а также развитие совместного бизнеса, торгово-экономических и инвестиционных отношений.
Президент Армении обошел павильоны армянских и российских компаний, ознакомился с представленной продукцией, обсудил с участниками выставки возможности сотрудничества и программы развития компаний.