Կառավարությունը գումար հատկացրեց Քննչական կոմիտեին 10/23/2014   11:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշում կայացրեց նոր ձևավորված ՀՀ քննչական կոմիտեին պահուստային ֆոնդից հատկացնել ավելի քան 1 մլրդ 24մլն դրամ` այդ մարմնի բնականոն ու անխափան աշխատանքի ապահովման նպատակով:
Հարցը կառավարության նիստում ներկայացնող ՀՀ ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանը նշեց, որ քանի որ կառույցը նոր է ձևավորվել, այն կարիք ունի լրացուցիչ ծախսերի, որոնք թույլ կտան կազմակերպել Կոմիտեի անխափան աշխատանքը:
Նախարարը տեղեկացրեց նաև, որ հատկացվող գումարից շուրջ 1 մլրդ-ը կծախսվի քննչական կոմիտեի պահպանման, 18 մլն-ը` Քննչական կոմիտեի պահուստային ֆոնդի ձևավորման, իսկ 5 մլն դրամը` քննչական կոմիտեի աշխատակիցների համար վկայականներ պատվիրելու համար:
Սա, ըստ ներկայացված նախագծի, թույլ կտա ապահովել կոմիտեի անվտանգությունը` անցագրային ռեժիմի կազմակերպման շնորհիվ:
20:00 14/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահը հրամաններ է ստորագրել՝ մարզային քննչական վարչությունների պետեր նշանակելու մասին

Правительство Армении выделило Следственному комитету более 1 млрд. 24 млн. драмов на обеспечение бесперебойной работы ведомства 10/23/2014   12:30  |  Лента новостей
Правительство Армении на заседании в четверг приняло решение выделить из резервного фонда недавно созданному Следственному комитету Армении более 1 млрд. 24 млн. драмов для обеспечения нормальной и бесперебойной работы ведомства.
Представлявший на заседании вопрос министр финансов Армении Гагик Хачатрян отметил, что ввиду того, что структура была сформирована была недавно, она нуждается в средствах на дополнительные расходы, которые позволят организовать бесперебойную работу Следственного комитета.
Глава Минфина сообщил, что порядка 1 млрд. драмов из выделяемой суммы будут потрачены на охрану Следственного комитета, 18 млн. - формирование резервного фонда СК,а 5 млн.- заказ свидетельств для сотрудников СК.
Согласно представленному проекту, это позволит обеспечить безопасность Комитета благодаря организации пропускного режима.