«Ֆ-1» տիպի նռնակ և պայթուցիչ՝ բնակարանի դռան բռնակին 10/22/2014   12:43  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 21-ին՝ ժամը 22:30-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Արաբկիրի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ իրենց է զանգահարել Երևանի Օրբելի Եղբայրների փողոցի 33 շենքի բնակիչներից մեկը և հայտնել, որ շենքի թիվ 28 բնակարանի պատշգամբի դռան բռնակից կոշիկ է կախված, որի մեջ նռնականման առարկա է նկատել:
Ինչպես տեղեկանում ենք Ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից, մեկնած օպերատիվ խումբը 1938 թ. ծնված Վիլեն Հ.-ի բնակարանի չօգտագործվող մուտքի դռան բռնակից կախված սպորտային կոշիկի միջից հայտնաբերել է «Ֆ-1» տիպի նռնակ և պայթուցիչ, որը սակրավորի կողմից վնասազերծվել է:

В Ереване неизвестные подвесили гранату с взрывателем к двери квартиры экс-ректора Ереванского медуниверситета 10/22/2014   14:26  |  Криминальная хроника
21 октября поздно вечером поступил сигнал об обнаруженном в спортивной обуви предмете, похожем на гранату. Звонивший уточнил, что странная находка была прикреплена к дверной ручке балкона в одной из квартир в доме №28 на ереванской улице Орбели.
Как сообщает пресс-служба полиции Армении, прибывшая по вышеуказанному адресу опергруппа обнаружила гранату типа “Ф-1” с взрывателем в спортивной обуви, висевшей на ручке неиспользуемой входной двери в квартиру Вилена А. 1938 г. р..
Найденная граната была обезврежена саперами и направлена на экспертизу.
Выясняется, что граната, по всей видимости,  предназначалась бывшему ректору Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци, академику Вилену Акопяну.