ՀՀ Նախագահի հրամանագրով՝ դատավորներ են նշանակվել 10/21/2014 11:45 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախագահի հրամանագրով՝ Հարություն Ենոքյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր` դադարեցնելով նրա` Հայաստանի Հանրապետության Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները, Մարգարիտա Հարթենյանը՝ Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր՝ դադարեցնելով նրա` Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները, Գայանե Կարախանյանը՝ Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր՝ դադարեցնելով նրա` Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները:
Հրամանագրերն ստորագրելիս ՀՀ Նախագահը ղեկավարվել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ կետով և հիմք ընդունել Արդարադատության խորհրդի 2014 թվականի հոկտեմբերի 9-ի եզրակացությունները:

Президент Армении назначил новых судей Апелляционного гражданского суда 10/21/2014   12:11  |  Актуальная тема
Указом главы государства, полномочия Арутюна Енокяна на посту судьи суда общей юрисдикции Араратской и Вайоцдзорской областей прекращены в связи с его назначением судьей Апелляционного гражданского суда Армении. Другими указами президента РА, Маргарита Хартенян освобождена от должности судьи суда общей юрисдикции административных районов г. Ереван Ачапняк и Давташен и назначена судьей Апелляционного гражданского суда Армении, а также прекращены полномочия Гаяне Караханян на посту судьи суда общей юрисдикции первой инстанции административных районов г. Ереван Кентрон и Норк-Мараш в связи с ее назначением судьей Апелляционного гражданского суда Армении.
Президент Армении подписал указы, руководствуясь п. 11 ст. 55 Конституции РА и приняв за основу заключения Совета правосудия от 9 октября 2014 года.