Վարդան Այվազյանը՝ փոխվարչապե՞տ. «168 ժամ» 10/18/2014   09:06  |  Մամուլ
«168 ժամի» տեղեկություններով՝ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարարի պաշտոնում հատկապես քննարկվում է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանի անունը:
Ըստ լրատվամիջոցի՝ թեկնածուների շարքում նշվում են նաև ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի, ՀՀ բնապահպանության նախկին նախարար՝ այժմ Կոտայքի մարզպետ Արամ Հարությունյանի, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանի անունները:
Սակայն, թերթի տեղեկացմամբ, թեկնածուներ համարվող ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ու պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հերքել են իրենց նշանակման հավանականությունը:

“168 часов”: Вардан Айвазян может занять пост вице-премьера Армении? 10/18/2014   09:55  |  Пресса
По сведениям газеты “168 часов”, в качестве вероятного кандидата на пост вице-премьера Армении, министра территориального управления муссируется имя депутата парламентской фракции РПА, председателя постоянной парламентской комиссии по экономическим вопросам Вардана Айвазяна.
В качестве претендентов на этот пост называют министра транспорта и связи Гагика Бегларяна, экс-министра охраны природы, нынешнего губернатора Котайка Арама Арутюняна, а также имя министра-руководителя аппарата правительства РА Давида Арутюняна.
“Лидер партии “Оринац Еркир” Артур Багдасарян и министр обороны Сейран Оганян опровергли слухи о своем возможном назначении на эти должность”, - пишет газета.