Վանաձորցի աղջկա նկատմամբ, բռնության գործադրմամբ, սեքսուալ բնույթի գործողություններ կատարելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 10/18/2014   13:03  |  Քրեական խրոնիկոն
Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ վանաձորցի աղջկա նկատմամբ, բռնության գործադրմամբ, սեքսուալ բնույթի գործողություններ կատարելու դեպքի առթիվ։
ՀՀ Քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ վանաձոր քաղաքի երիտասարդ բնակչուհին 2014 թվականի հոկտեմբերի 6-ին հաղորդում է ներկայացրել, ապա նաև բացատրություն է տվել, որ 2014 թվականի հունիս ամսին համաքաղաքացի մի տղա Վանաձոր քաղաքի «Հուշարձանի թաղամաս» կոչվող վայրում՝ ավտոմեքենայի մեջ, իր կամքին հակառակ, բռնություն գործադրելով իր նկատմամբ, կատարել է սեռական բնույթի գործողություններ: Երիտասարդ աղջիկը նաև հայտնել է, որ նույն անձը, շանտաժով և բռնության գործադրմամբ, իր նկատմամբ սեքսուալ բնույթի գործողություններ է կատարել նաև 2014 թվականի հուլիս-օգոստոս ամսիներին։
Նկատի ունենալով, որ նյութերում առերևույթ առկա են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 139 հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ՝ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ։ Կատարվում է նախաքննություն, աղջկա և տղայի նկատմամբ նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, որ վանաձորցի 19-ամյա աղջիկը հոկտեմբերին հաղորդում է ներկայացրել ոստիկանություն, որ ամիսներ առաջ` հունիսին, վանաձորցի գործատուն, իր կամքին հակառակ, սեռական հարաբերություն է ունեցել իր հետ:
Աղջիկն աշխատել է ձայնասկավառակների վաճառքի խանութում՝ որպես վաճառողուհի: Այդ ընթացքում գործատու երիտասարդը, ըստ նրա, սիրահետել է իրեն, ցանկացել սեռական հարաբերություն ունենալ: Իսկ երբ նա հայտարարել է, որ աշխատանքից դուրս կգա, տղան սկսել է շանտաժի ենթարկել աղջկան` ասելով, որ տեղյակ է վերջինիս ու նրա նախկին ընկերոջ սեռական կապի մասին եւ աշխատանքից դուրս գալու դեպքում կտարածի այդ լուրը:
Հունիսին գործատուն առաջարկել է աղջկան իր մեքենայով տուն ուղեկցել, ինչին նա համաձայնվել է ու նստել մեքենան: Տուն ուղեկցելու փոխարեն տղան աղջկան տարել է «Հուշարձան» կոչվող վայր, որտեղ էլ մեքենայում, շանտաժի ներքո, սեռական հարաբերություն է ունեցել նրա հետ: Ամռան ամիսներին գործատուն եւս մի քանի անգամ սեռական հարաբերություն է ունեցել աղջկա հետ: Վերջինս ոստիկանությունում հայտնել է, որ դրանք եղել են իր կամքին հակառակ, բռնությամբ, շանտաժով:

19-летняя жительница Ванадзора обвинила своего работодателя в изнасиловании. Возбуждено уголовное дело 10/18/2014 13:50 | Криминальная хроника
В следственном управлении по Лорийской области возбуждено уголовное дело по факту совершения действий сексуального характера с применением насилия в отношении жительницы Ванадзора.
Как сообщается на странице Следственного комитета Армении в Facebook, молодая жительница Ванадзора подала 6 октября с.г. заявление в полицию, в котором утверждала, что ее одногородец в июне сего года изнасиловал ее в автомобиле. Девушка также рассказала, что тот же субъект с применением шантажа и насилия совершил в отношении нее действия сексуального характера и в июле-августе 2014 года.
Ведется расследование. Назначены судмедэкспертизы.
Как сообщало ранее ИА “ФактИнфо”, 19 –летняя жительница Ванадзора в октябре подала заявление в полицию, в котором сообщила о том, что в июне работодатель из Ванадзора вопреки ее воле вступил с ней в половой контакт.
Девушка работала продавщицей в магазине по продаже дисков. В этот период молодой работодатель, по ее словам, ухаживал за ней, хотел ее склонить к сексу, но, когда она пригрозила ему уйти с работы, парень стал шантажировать девушку, заявив, что растрезвонит всем о ее половой связи с бывшим бой-френдом, если она уволиться с работы.
В июне работодатель предложил девушке подвезти ее на своем авто до дома. Девушка согласилась и села к нему в машину. Парень, однако, увез ее в местечко, известное как “Ушардзан”, где вступил с ней в машине в половое сношение. Девушка сообщила в полиции, что это произошло вопреки ее воле и с применением шантажа и насилия.