ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը կպաշտոնավարի մինչև 2018 թվականը. նա չի կարող պաշտոնավարել՝ տարիքի բերումով. «Հայկական Ժամանակ» 10/16/2014 09:17 | Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ը գրում է, որ ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը 2018թ. կհեռանա պաշտոնից՝ նրա 70 տարին լրանալու պատճառով: Օրենքի ուժով, ինչպես լրատվամիջոցն է ձևակերպում, նա այլևս չի կարող պաշտոնավարել՝ տարիքի բերումով:
Թերթի տեղեկացմամբ՝ Գագիկ Հարությունյանը շահագրգիռ է Սահմանադրության փոփոխություններով. նա հույս ունի, ըստ թերթի, որ խորհրդարանական կառավարման համակարգի անցնելու դեպքում 2018թ. հետո ԱԺ կողմից 7 տարով կընտրվի սիմվոլիկ լիազորություններով նախագահ:

“Айкакан жаманак”: Глава КС Гагик Арутюнян надеется стать в 2018 году президентом Армении? 10/16/2014   11:04  |  Пресса
Председатель Конституционного суда Армении Гагик Арутюнян в 2018г. покинет свой пост, поскольку, как отмечает издание, по закону он не может занимать эту должность в связи с достижением 70-летнего возраста.
Гагик Арутюнян, по сведениям газеты, заинтересован в проведении конституционных реформ Он надеется на то, что в случае перехода к парламентской модели правления после 2018г. будет избран Нацсобранием Армении президентом с символическими полномочиями сроком на 7 лет“,- пишет газета.