Ըստ քաղաքացու` քննիչը սպառնալիքի, խաբելու և համոզելու միջոցով իրենից կորզել է եղբորը մեղադրող, իրականությանը չհամապատասխանող ցուցմունք 10/16/2014   11:13  |  Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Լևոն Մ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջի տեղեկացմամբ՝ ըստ քաղաքացի Լևոն Մ.-ի հաղորդման` ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում քննված քրեական գործի նախաքննության ընթացքում քննիչը սպառնալիքի, խաբելու և համոզելու միջոցով իրենից կորզել է եղբորը մեղադրող, իրականությանը չհամապատասխանող ցուցմունք:

ССС Армении завела дело по заявлению мужчины, обвинившего следователя в “выбивании”у него ложных показаний против брата 10/16/2014 12:36 | Криминальная хроника
По подготовленным на основании заявления гражданина Левона М. материалам в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 308 УК РА (злоупотребление должностными полномочиями).
Как сообщается на официальном сайте ССС РА, Левон м. Утверждает, что в ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому в отделе расследования тяжких преступлений следственного управления по г. Ереван Главного следственного управления полиции РА, следователь путем угроз, обмана и уговоров “выбивал” из него не соответствующие действительности обвинительные показания против брата.