Բացահայտվել է Վարդենիսում տեղի ունեցած սպանությունը. կատարողն ինքնակամ ներկայացել է 10/12/2014 23:45 | Քրեական խրոնիկոն
Բացահայտվել է Վարդենիսում տեղի ունեցած սպանությունը եւ կատարողը ներկայացել է ոստիկանության բաժին: Այս մասին տեղեկացնում են ոստիկանությունից:
Ինչպես այսօր տեղեկացրել էինք` հոկտեմբերի 12-ին` ժամը 18.00-ի սահմաններում, Վարդենիս քաղաքում ինքնաձիգից արձակված կրակոցների հետևանքով ստացած հրազենային վնասվածքներով հիվանդանոց էր տեղափոխվել Վարդենիս քաղաքի բնակիչ, 1982 թ. ծնված Արման Մանուկյանը, ով ժամը 19.30-ի սահմաններում հիվանդանոցում մահացել էր:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ: Նախաքննության շրջանակներում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական և բացատրական աշխատանքների շնորհիվ` սպանությունը կատարելու մեջ կասկածվող անձը` 1980 թ. ծնված Սասուն Կարապետյանը, ներկայացել է ոստիկանության Վարդենիսի բաժին և ներկայացրել հանցագործության գործիք ինքնաձիգը:

Подозреваемый в убийстве 32-летнего мужчины в армянском городе Варденис сдался полиции 10/13/2014   09:49  |  Криминальная хроника
Подозреваемый в убийстве 32-летнего мужчины в армянском городе Варденис сдался полиции. Об этом сообщают в полиции РА.
12 октября, в 18.00 в городе Варденис в клинику с огнестрельным ранением был госпитализирован 32-летний Арман Манукян, который в 19.30 скончался в больнице.
По факту в следственном управлении СК РА по Гегаркуникской области возбуждено уголовное дело. Благодаря предпринятым в рамках расследования преступления оперативно-розыскным мероприятиям и разъяснительным работам 34-летний Сасун Карапетян, подозреваемый в совершении убийства, явился в полицию и сдал орудие преступления – пистолет.