Վիրահատական ճանապարհով ծննդաբերած երիտասարդ կնոջ մահվան դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում 10/13/2014   14:39  |  Քրեական խրոնիկոն
2014թվականի հոկտեմբերի 09-ին` ժամը 10:00-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրում ահազանգ  է ստացվել, որ «Հանրապետական» հիվանդանոցի գինեկոլոգիայի բաժանմունքում կին է մահացել:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, ահազանգի հիման վրա ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ 2014թվականի հոկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 09:00-ին, «Վերարտադրողական առողջության, պերենտոլոգիայի մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտ» ՓԲԸ-ի օպերատիվ գինեկոլոգիական բաժանմունքում մահացել է 2014 թվականի սեպտեմբերի 21-ին ծննդաբերած Նելլի Մկրտչյանը:
Պարզվել է նաև, որ Ն.Մկրտչյանը 2014թվականի սեպտեմբերի 21-ին վիրահատական ճանապարհով  է ծննդաբերել, իսկ սեպտեմբերի 24-ին դուրս է գրվել հիվանդանոցից: Սակայն երեք օր անց՝ սեպտեմբերի 27-ին, բարձր ջերմելու պատճառով տեղափոխվել է նույն հիվանդանոց, որտեղ հոկտեմբերի 9-ին մահացել է:

Подготавливаются материалы по факту смерти роженицы спустя три недели после кесарева сечения в одном из ереванских медцентров 10/13/2014 14:49 | Криминальная хроника
По факту смерти женщины в гинекологическом отделении Республиканской больницы Еревана подготавливаются материалы. Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, по материалам, подготовленным в следственном отделе СК РА по административным районам Ачапняк и Давиташен на основании сообщения о случившемся, выяснилось, что 9 октября 2014 года, около 09.00 в оперативном гинекологическом отделении ЗАО “ Республиканский Институт перинатологии, акушерства и гинекологии” скончалась Нелли Мкртчян, которая родила своего первенца 21 сентября с.г.
Было установлено, что Н. Мкртчян 21 сентября с.г. родила путем кесарева сечения, а 24 сентября выписалась из роддома. Однако спустя три дня, 27 сентября, поступила с высокой температурой в клинику, где 9 октября скончалась.