Գիշերը հիվանդանոց տեղափոխված դիակի ինքնությունը պարզվել է 10/13/2014   16:43  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 13-ին՝ ժամը 00:10-ին, թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ շտապօգնության խումբը Ամիրյան փողոցի թիվ 3 հասցեից իրենց մոտ է տեղափոխել անհայտ տղամարդու դիակ, իսկ քիչ անց մեկ այլ հաղորդում է ստացվել, որ «Մարիոթ» հյուրանոցային համալիրի մոտ վիճաբանություն է տեղի ունեցել:
Ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջի տեղեկացմամբ՝ մեկնած օպերատիվ խմբին հաջողվել է պարզել դիակի ինքնությունը՝ ԻԻՀ քաղաքացի, 1959 թ. ծնված Էսֆանդիար Կայհանի /մնացած տվյալները պարզվում են/:

Гражданин Ирана найден мертвым на одной из улиц в центре Еревана 10/13/2014 16:58 | Криминальная хроника
Гражданин Ирана обнаружен мертвым в армянской столице в ночь на 13 октября. Как сообщает пресс-служба полиции Армении, около 00:10 по местному времени из больницы в отдел полиции поступил звонок. Звонивший сообщил, что к ним с улицы Амиряна доставлено тело мужчины. Позже поступил еще один сигнал о том, что возле гостиницы ”Армения – Мариотт” произошла потасовка.
Прибывшиая на место происшествия опергруппа установила личность погибшего: им оказался гражданин Исламской Республики Иран 55-летний Эсфандиар Кайхани. Остальные данные уточняются.
При осмотре на затылке погибшего обнаружена рваная рана. Назначена экспертиза. Назначена судмедэкспертиза.