«Ես պարտավոր չեմ». Արա Աբրահամյանը՝ Հրաչյա Հարությունյանի մասին (Տեսանյութ). 1in.am 10/13/2014 16:47 | ԼՐԱՀՈՍ
1in.am-ի տեղեկացմամբ՝ այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Ռւոսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը անդրադարձավ նաև հայազգի Հրաչյա Հարությունյանի դեպքին:
Նա մանրամասն թվարկեց, թե ինչ օգնություն են ցուցաբերել Հրաչյա Հարությունյանին, օգնություն են ցույց տվել նրա բարեկամներին, վճարել են Ռուսաստանի առաջին ալիքով նյութեր պատրաստելու և առկա բացասական վերաբերմունքը ցրելու համար, փաստաբաններ են վարձել և այլ կարգի օգնություն ցուցաբերել: Այս ամենը թվարկելուց հետո, սակայն, Արա Աբրահամյանը հայտարարեց, որ դա իր պարտականությունների մեջ չէր մտնում:

“Я не обязан”.Ара Абрамян рассказал об оказанной им фигуранту дела о крупном ДТП под Подольском Г. Арутюняну помощи (ВИДЕО) 10/13/2014   17:19  |  Лента новостей
Глава союза армян России Ара Абраамян на встрече с журналистами коснулся и инцидента с гражданином Армении Грачьей Арутюняном. Об этом сообщает 1in.am.
Он подробно рассказал о помощи, которую оказал Г. Арутюняну и его родственникам: заплатил за подготовку материалов для трансляции их на Первом канале России с тем, чтобы развеять сложившееся негативное отношение, нанял адвокатов и оказал иную помощь. При этом Ара Абрамян заявил, что это не входило в его обязанности.