ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ 10/09/2014   11:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 10-12-ը եռօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ:
Ինչպես տեղեկացնում է Կառավարության տեղեկատվության և հանրային կապերի վարչությունը, Վաշինգտոնում վարչապետը կմասնակցի Համաշխարհային բանկի և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի տարեկան լիագումար նիստին:
Նախատեսված են երկկողմ հանդիպումներ Համաշխարհային բանկի,  Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և միջազգային ֆինանսական այլ կառույցների ղեկավարների հետ:
Հովիկ Աբրահամյանի  գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ դեսպանությունում կմասնակցի  Հայաստանի անկախության տարեդարձին նվիրված ընդունելությանը: Վարչապետը կհանդիպի նաև  հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
15:27 18/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Քուվեյթի խորհրդարանական պատվիրակությանը
12:46 17/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյանն ընդունել է բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը

Премьер-министр Армении Овик Абраамян отправится с рабочим визитом в США 10/09/2014 11:58 | Лента новостей
Делегация во главе с премьер-министром Армении Овиком Абраамяном 10-12 октября с трехдневным рабочим визитом отбудет в США. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
В Вашингтоне премьер-министр РА примет участие в ежегодном пленарном заседании Всемирного банка и Международного валютного фонда.
Запланированы также двусторонние встречи премьер-министра Армении с руководителями Всемирного банка, Международного валютного фонда и других финансовых структур.
В посольстве Армении возглавляемая Овиком Абраамяном делегация примет участие в приеме, организованном по случаю годовщины провозглашения независимости Армении.