Ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը 10/08/2014 16:42 | ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 7-ից 8-ը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել են հայ-հունական ռազմական համագործակցության համակարգման ամենամյա խորհրդակցությունները՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ՝ միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-հունական ռազմական համագործակցության ներկայիս կարգավիճակին ու զարգացման հեռանկարներին առնչվող հարցեր:
Հոկտեմբերի 8-ին Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության պետ, ռազմածովային ուժերի բրիգադի գեներալ Ալեկսանդրոս Դիակոպուլոսին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը: Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են խորհրդակցությունների արդյունքները:
Հունական պատվիրակության այցի արդյունքում ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը:

В Ереване подписан план армяно-греческого военного сотрудничества на 2015 год 10/08/2014   17:55  |  Лента новостей
В административном комплексе Министерства обороны Армении с 7 по 8 октября проводились ежегодные консультации по координации армяно-греческого военного сотрудничества с участием представителей управления оборонной политики МО Армении и управления международного сотрудничества Генерального штаба национальной обороны Греции.
Как сообщает пресс-служба Минобороны РА, в ходе мероприятия обсуждались вопросы, касающиеся нынешнего статуса армяно-греческого военного сотрудничества и перспектив развития.
Итоги консультаций были подведены 8 октября на встрече первого заместителя министра обороны Армении Давида Тонояна и начальника управления международного сотрудничества Генерального штаба национальной обороны Греции Александроса Диакопулоса.