«Ոսկու շուկա»-ի սեփականատերն աշխատողներին պարտադրում է ոսկին գնել իրենցի՝ իր սահմանած գնով. «Չորրորդ Իշխանություն» 10/01/2014   09:24  |  Մամուլ
«Չորրորդ Իշխանություն» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Ոսկու շուկա»-ի սեփականատեր Վաղարշ Աբրահամյանն արգելում է ոսկու գործ անողներին բանկերից ոսկու սալիկ գնել:
Ըստ լուրերի՝ նա հայտարարել է, թե ինքն է բերում ոսկին , և աշխատողներն իրենց պետք է գնեն՝ իր սահմանած գնով:
Ինչպես թերթն է ներկայացնում, եթե մինչ այս ոսկերիչները  և ոսկու առևտրով զբաղվողները  կարողանում էին բանկերից մատչելի գնով ոսկի գնել և այն վերածել զարդի, ապա այսօր նրանք ստիպված են Աբրահամյանից ավելի թանկ գնով ձեռք բերել ոսկու սալիկները:

“ЧИ”: Владелец ереванского ювелирного рынка заставляет своих работников покупать золото у него по установленным им ценам 10/01/2014   11:00  |  Пресса
По информации газеты “Чоррорд Ишханутюн”, владелец ереванского рынка золота Вагарш Абрамян запретил своим людям, занимающимся ювелирным делом, покупать из банков золотые слитки.
Согласно муссируемым сведениям, он заявил, что сам поставляет золото и работники должны покупать золото именно у него по установленным им же ценам.
Как отмечает газета, если до этого ювелиры могли по доступным ценам покупать золото у банков и делать из него различные золотые украшения, то сегодня они вынуждены покупать у Абрамяна золотые слитки по более высоким ценам.