Ռոբերտ Պապոյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր 10/01/2014 13:00 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով՝ Ռոբերտ Պապոյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր:
Նախագահի հրամանագրով՝ դադարեցվել է նրա՝ Հայաստանի Հանրապետության Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները:
Հրամանագիրն ստորագրելիս Նախագահը ղեկավարվել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ կետով և հիմք ընդունել Արդարադատության խորհրդի 2014 թվականի սեպտեմբերի 19-ի եզրակացությունը:

Роберт Папоян назначен на пост судьи суда первой инстанции ереванского района Малатия-Себастия 10/01/2014 13:13 | Лента новостей
Указом президента Армении Сержа Саргсяна Роберт Папоян назначен судьей суда общей юрисдикции первой инстанции административного района г. Ереван Малатия-Себастия.
Еще одним указом главы государства, прекращены его полномочия на посту судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Араратской и Вайоцдзорской областей Армении.
Президент Армении подписал соответствующий указ, руководствуясь п. 11 ст. 55 Конституции РА и приняв за основу предложение Совета правосудия от 12 сентября 2014 года.