Նոր զարգացումներ Վերնիսաժի կրակոցների գործով. Յուվեցի Կարոյի փեսայի մեղադրանքը խստացվել է 10/01/2014   17:12  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևան քաղաքի Վարդանանց փողոցի թիվ 18/2 շենքի ստորգետնյա ավտոկայանատեղիի մուտքի դարպասների մոտ 2014 թվականի մայիսի 17-ին տեղի ունեցած զինված միջադեպի առթիվ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոնի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործի շրջանակներում լրացվել է գործով որպես մեղադրյալ ներգրավված Գոռ Առաքելյանի մեղադրանքը, և նրան այսօր նոր մեղադրանք է առաջադրվել։  Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված ապացույցների համաձայն՝ 2014թ. մայիսի 17-ին՝ ժամը 13:20-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Վարդանանց փողոցի թիվ 18/2 շենքի ստորգետնյա ավտոկայանատեղիի մուտքի դարպասների մոտ առերևույթ հանցագործություն կատարելու մեջ մեղադրվող Գ.Առաքելյանը շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով փորձել է  դիտավորությամբ կյանքից զրկել Վալերիկ Հովհաննիսյանին և Ներսես Մելքոնյանին, ինչպես նաև՝ անուղղակի դիտավորությամբ կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր մարմնական վնասվածքներ հասցրել Մնացական Սուքիասյանին ու Մյասնիկ Հայրապետյանին, իսկ Ալվինա Բադալյանին՝ միջին ծանրության վնաս՝ առողջության տևական քայքայումով:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա Գ.Առաքելյանին նախկինում առաջադրված մեղադրանքը լրացվել է ևս 2 մեղադրանքով։
Ի լրումն սպանության փորձի և ապօրինի զենք-ռազմամթերք պահելու համար ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ և 10-րդ կետերով և 235-րդ հոդվածի 1-ին  մասով նախկինում առաջադրված մեղադրանքի՝ այսօր  նրան մեղադրանք է առաջադրվել նաև երկու և ավել անձանց առողջությանը ծանր, մեկ անձի՝ միջին ծանրության վնաս պատճառելու համար՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 5-րդ և 9-րդ կետերով, 113-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով:
12:53 20/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎերնիսաժի գործով կալանավորված Վալերի Հովհաննիսյանը խզել է պայմանագիրը փաստաբանի հետ

Зятю армянского депутата ужесточили обвинение в рамках дела о стрельбе близ ереванского Вернисажа 10/01/2014 18:18 | Актуальная тема
Предъявленное в рамках уголовного дела об инциденте со стрельбой близ ереванского “Вернисажа” зятю депутата от парламентской фракции “Процветающая Армения” Каро Карапетяна(“Ювеци Каро”) – Гору Аракеляну обвинение дополнено. Против него выдвинули новое обвинение. Об этом сообщают в пресс-службе Следственного комитета Армении.
Согласно добытым в ходе досудебного производства доказательствам, Гор Аракелян, обвиняемый в совершении преступления у входа в подземную автостоянку, расположенную под зданием на улице Вардананца 18/2, пытался опасным для жизни многих людей способом умышленно лишить жизни Валерия Ованнисяна и Нерсеса Мелконяна, а также без прямого умысла причинил представляющие для жизни угрозу тяжкие телесные повреждения Мнацакану Сукиасяну и Мяснику Айрапетяну, а Альвине Бадалян – вред средней тяжести с длительным расстройством здоровья.
На основании добытых улик предъявленное ранее Гору Аракеляну обвинение дополнено еще двумя статьями. Кроме покушения на убийство(пп. пп. 1, 6 и 10 ч. 2 ст. 34-104 УК РА) и хранения оружия и боеприпасов(ч.1 ст.235 УК РА), ему инкриминирует причинение тяжкого вреда здоровью двум и более лицам(пп/ 1, 5 и 9 ч.2ст. 112 УК РА) и причинение вреда средней тяжести одному лицу(п. 3 . 2ст. 113 УК РА).