Առևտրի ոլորտի և ՓՄՁ ներկայացուցիչներն այսօր դարձյալ բողոքի ցույց են անում, քառյակն էլ մտադիր է արտահերթ նիստ հրավիրել 09/30/2014   13:29  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ազգային ժողովի` Բաղրամյան պողոտայից մուտքի դիմաց այսօր դարձյալ հավաքված են հոկտեմբերի 1-ից ուժի մեջ մտնող «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքում փոփոխությունների դեմ բողոքող առևտրի ոլորտի և ՓՄՁ ներկայացուցիչները:
Նրանք  ակնկալում են, որ իրենց ձայնը լսելի կլինի, և օրենքն այդուհանդերձ կփոփոխվի:
Ի դեպ, ԱԺ-ում դեռևս երեկ երեկոյից ընթանում է ստորագրահավաք` այսօր երեկոյան ժամը 18:30-ին, խորհրդարանի արտահերթ նիստ հրավիրելու համար` վերոհիշյալ օրենքը վերանայելու հարցով:
Ինչպես լրագրողներին հայտնեց ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը, այս խնդիրը քառյակի կողմից իշխանություններին ներկայացրած 12 կետերից բաղկացած պահանջների թվում է: Հետևաբար` օրենքը վերանայելու նախաձեռնությունը միասնական է:
Ըստ նրա`հաշվի առնելով, որ  այս հարցերը ՀՀԿ խմբակցության առանձին ներկայացուցիչներ ժամանակին բարձրաձայնել են, առաջարկվել է, որ «իրենք էլ միանան այս քննարկումներին և արդյունավետ լուծում գտնենք»:
Ի պատասխան «Փաստինֆո»-ի հարցի` ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը, ոչ իշխանական նախաձեռնությամբ հրավիրվելիք քննարկմանը մասնակցել-չմասնակցելը կորոշվի հարցին ծանոթանալուց հետո: Առայժմ խմբակցությունում հարցը չի քննարկվել:
13:26 29/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ ոչ իշխանական եռյակը ստորագրահավաք կկազմակերպի՝ ՓՄՁ-ին աջակցելու համար
15:41 27/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՖիննախում, ՓՄՁ-ի ձեռքերով, խոշորների դեմ իրավական հիմք են փորձում ստանալ
15:11 27/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎաճառականները դիմել են Օմբուդսմենին
10:00 26/09/2014  |  ՄամուլՎաղարշ Աբրահամյանը երեկ մոլեգնել է ու 7-8 սեղան ջարդել. «Հրապարակ»
12:03 25/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՓՄՁ-ն է օգնում, որ խոշորները թաքցնեն հարկերը. Վարչապետը հայտնեց իր կարծիքը
17:10 23/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Դուք պետք է օգնեք, որպեսզի խոշորներին բերենք օրինական դաշտ». ՓՄՁ-ն պետք է պայքարի խոշորների ստվերի դեմ
15:50 23/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՏոնավաճառների աշխատակիցների բողոքի ակցիան կառավարության մոտ շարունակվում է

Представители малого и среднего бизнеса вновь проводят акцию протеста против резонансных поправок к закону “О налоге с оборота” 09/30/2014   13:56  |  Актуальная тема
Представители малого и среднего бизнеса, протестующие против поправок к закону “О налоги с оборота”, сегодня вновь собрались у входа в здание парламента Армении в надежде быть услышанными.
Ометим, что в парламенте Армении еще со вчерашнего дня начался сбор подписей в пользу созыва внеочередного заседания НС для пересмотра вышеупомянутого закона.
Как сообщил в беседе с журналистами член парламентской фракции АРФ “Дашнакцутюн” Арцвик Минасян, этот вопрос входит в число требований из 12 пунктов, предъявленных “четверкой” властям, посему он назвал инициативу по пересмотру закона совместной.
Руководитель парламентской фракции Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян в ответ на вопрос ИА “ФактИнфо” заявил, что решение об участии или неучастии “республиканцев” в созываемом по инициативе непровластных сил парламента будет принято после ознакомления с вопросом.”Пока фракция не обсуждала его", - сказал он.