Կաշառք պահանջելու մեջ մեղադրվող անչափահասների գծով բաժանմունքի տեղակալը մարդասիրություն է խնդրում 09/27/2014 14:59 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Նոր Նորք բաժնում անչափահասների գործերով բաժանմունքի պետի ու տեսուչի գործով վճիռը կհրապարակվի սեպտեմբերի 29-ին:
Երևանի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ այսօրվա դատական նիստում Նոր Նորք բաժնում անչափահասների գործերով բաժանմունքի պետ, ամբաստանյալ Սամվել Հակոբյանը հրաժարվեց վերջին խոսքի իրավունքից՝ նշելով, որ «ասելու բան չունի»:
Նույն բաժանմունքի տեսուչ, ամբաստանյալ Ֆելիքս Մկրտչյանն իր վերջին խոսքում դատարանին խնդրեց օբյեկտիվ լինել և մեղմ պատիժ սահմանել՝ հավելելով, որ ինքն ընդունում է իր արարքը, սակայն կարծում է, որ այն սխալ է որակվել։
Ամբաստանյալը, մասնավորապես, համամիտ չէր իր գործողություններին կաշառքի որակում տալու հետ՝ նշելով, որ իր արարքը հանդիսանում է խարդախություն:
Ամբաստանյալը, դատարանին դիմելով, խնդրեց օբյեկտիվ և մարդասիրության սկզբունքներից ելնելով դատական ակտ կայացնել:
Հիշեցնենք, որ մեղադրող դատախազը միջնորդել էր 7-ական տարվա ազատազրկման դատապարտել ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Նոր Նորք բաժնի անչափահասների գործերով բաժանմունքի պետին ու տեսուչին, ովքեր մեղադրվում են համբուրելու համար անչափահասին քրեական պատասխանատվության չենթարկելու համար նրա հորից կաշառք պահանջելու մեջ:

Суд огласит приговор по делу начальника и инспектора Нор Норкского отделения по делам несовершеннолетних Управления г. Ереван 29 сентября 09/27/2014 16:10 | Криминальная хроника
Приговор по делу начальника и инспектора Нор Норкского отделения по делам несовершеннолетних Управления города Ереван полиции РА будет оглашен 29 сентября.
На сегодняшнем заседании суда подсудимый - глава Нор Норкского отделения по делам несовершеннолетних Самвел Акопян отказался от права на последнее слово, лаконично проронив “мне нечего сказать”.
Инспектор того же отделения, подсудимый Феликс Мкртчян, в своем последнем слове просил суд вынести объективное решение и определить ему мягкое наказание.
По словам подсудимого, предъявленное ему обвинение не соответствует действительности, он не согласен с обвинениями во взяточничестве, и, по его мнению, совершенное деяние является мошенничеством.
Подсудимый, обращаясь к суду, попросил вынести судебный акт, исходя из принципов объективности и гуманности.