Նախագահը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ միջազգային հարաբերությունների ոլորտում առաջատար փորձագետների հետ 09/26/2014 11:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Միացյալ Նահանգներ աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ միջազգային հարաբերությունների ոլորտում առաջատար փորձագետներ Ջեյմս (Ջիմ) Քոլինզի, Ջեյմս (Ջիմ) Թրաուբի, Սթիվեն Սեստանովիչի և Վալի Նասրի հետ:
ՀՀ Նախագահին և միջազգային փորձագետներին հյուրընկալել է ամերիկահայ բարերար Ասո Թավիթյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Փորձագետները Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել են Հարավային Կովկասի և Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջաններում իրավիճակի և վերջին զարգացումների վերաբերյալ իրենց գնահատականները:

Президент Армении и ведущие эксперты США обсудили ситуацию на Южном Кавказе и Ближнем Востоке 09/26/2014 11:32 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян в рамках рабочего визита в США провел встречу с ведущими экспертами в сфере международных отношений Джеймсом Коллинзом, Джеймсом Трауби, Стивеном Сестановичем и Валом Насром.
Встреча главы армянского государства с экспертами прошла у американского благотворителя армянского происхождения Асо Тавитяна.
Как передает пресс-служба президента Армении, эксперты представили Сержу Саргсяну свою оценку последних событий и ситуации на Южном Кавказе и Ближнем Востоке. Между собеседниками состоялся обмен мнениями.