Դեսպան Ադոնցի հանդիպումը Իսպանիայի սենատի նախագահի հետ 09/26/2014 17:32 | ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 24-ին Իսպանիայում ՀՀ դեսպան Ավետ Ադոնցը հանդիպում ունեցավ Իսպանիայի սենատի նախագահ Պիո Գարսիա-Էսկուդերոյի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Ողջունելով դեսպանին` սենատի նախագահը կարևորեց հայ-իսպանական հարաբերությունների, մասնավորապես դրանց խորհրդարանական բաղադրիչի զարգացման կարևորությունը:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին քաղաքական երկխոսության ակտիվացման, ինչպես նաև առևտրա-տնտեսական, կրթության, մշակույթի և այլ ոլորտներում երկկողմ կապերի խորացման հնարավոր ուղիների վերաբերյալ` այդ համատեքստում կարևորելով միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացումը:
Սենատի նախագահի խնդրանքով դեսպան Ադոնցը ներկայացրեց ՀՀ քաղաքական և տնտեսական իրավիճակը: Անդրադարձ եղավ նաև տարածաշրջանային խնդիրներին:

Посол Армении Авет Адонц встретился с председателем Сената Испании 09/26/2014   18:04  |  Лента новостей
Посол Армении в Испании Авет Адонц 24 сентября встретился с председателем Сената Испании Пио Гарсиа,Эскудеро. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства РА.
Глава Сената отметил важность развития армяно-испанских отношений, в частности, их парламентской составляющей.
Собеседники обменялись мнениями относительно возможностей активизации политического диалога и углубления двусторонних связей в торгово-экономической, образовательной, культурной и других сферах.
По просьбе председателя Сената посол Адонц представил политическую и экономическую ситуацию Армении. Стороны затронули также региональные вопросы.