Կաշառք է վերցրել՝ հեռակա ուսուցմամբ ընդունվելու հարցը դրական լուծելու դիմաց 09/26/2014   13:00  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սույն թվականի սեպտեմբերի 25-ին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների  արդյունքում՝ կաշառք ստանալու պահին ձերբակալվել է Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի հեռակա ուսուցման ընդունելության պատասխանատու քարտուղար Մկրտիչ Սարգսի Ղուկասյանը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնը, Մկրտիչ Ղուկասյանը Երևան քաղաքի բնակչուհի Ց.Հովհաննիսյանին նույն համալսարանում հեռակա ուսուցմամբ ընդունվելու հարցը դրական լուծելու դիմաց վերջինիցս պահանջել և ստացել է 1.700 ԱՄՆ դոլար կաշառք:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ Քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 3111-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով: Կատարվում է նախաքննություն:

Сотрудник Армянского государственного педагогического университета задержан при получении взятки - СНБ 09/26/2014 14:26 | Актуальная тема
В результате предпринятых сотрудниками Службы национальной безопасности Армении оперативно-розыскных мероприятий в момент получения взятки задержан ответственный секретарь по приему на заочное обучение в Армянский педагогический университет имени Х. Абовяна Мкртыч Саркисович Гукасян.
Как сообщает пресс-центр СНБ РА, Мкртыч Гукасян потребовал и получил от жительницы Еревана Ц.Ованнисян взятку в размере 1700 долларов США для положительного решения вопроса о приеме на заочное обучение в тот же вуз.
По данному факту в следственном управлении СНБ РА возбуждено уголовное дело по признакам п. 2ч. 3 ст. 311/1 УК РА.