Լրագրողները նախարարին ստիպեցին լքել ասուլիսը 09/25/2014   13:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանն այսօր կառավարության նիստից հետո, վարչապետի հանձնարարությամբ, հանդիպեց կառավարությունում հավաքված լրագրողներին՝ առավել մանրամասն ներկայացնելու գործադրի հավանությանն արժանացած մի շարք որոշման նախագծեր:
Ասուլիսը, սակայն, սկսվեց ու անավարտ մնաց: Լրագրողները, չսպասելով նախարարի խոսքի ավարտին, փորձեցին ճշտել Արդարադատության նախարարի կարծիքը՝ Սյունիքի մարզպետի պաշտոնում Սուրիկ Խաչատրյանի վերանշանակման վերաբերյալ:
Հովհաննես Մանուկյանը խոստացավ հարցերին պատասխանել ասուլիսի ավարտին և շարունակեց խոսքը: Լրագրողները, սակայն, պնդեցին, որ նախարարը նախ պատասխանի, թե որպես արդարադատության նախարար ինչպե՞ս է վերաբերվում Սուրիկ Խաչատրյանի վերանշանակմանը, հատկապես այն դեպքում, երբ վերջինը մասնակից է մի շարք աղմկահարույց քրեական գործերի:
«Հարգելի լրագրողներ, թե դուք որոշել եք տապալել ասուլիսը»,- ասաց նախարարը, բայց չավարտեց իր միտքը, քանի որ լրագրողները դարձյալ պնդեցին պատասխանել նախ իրենց հուզող հարցերին:
Այս անգամ նախարարը հիշեցրեց, որ կառավարությնում գործող կարգի համաձայն՝ ինքը պետք է ներկայացնի այն հարցերը, որոնց շուրջ կառավարությունն այսօր որոշումներ է կայացրել. «Եթե դա չի հետաքրքրում ձեզ, ես կփորձեմ հանրությանն այլ կերպ իրազեկել այն հարցերի մասին, որոնք մենք այսօր քննարկել ենք»,- ասաց Հովհաննես Մանուկյանն ու լրագրողների հարցերն անպատասխան թողնելով՝ լքեց մամուլի սրահը:

Журналисты вопросами о переназначении С. Хачатряна губернатором Сюникской области вынудили главу Минюста Армении покинуть пресс-конференцию 09/25/2014   16:31  |  Лента новостей
Министр юстиции Армении сегодня после заседания правительства встретился с журналистами с тем, чтобы представить им ряд проектов решений, удостоившихся одобрения кабмина.
Пресс-конференция, однако, не успев начаться, завершилась. Журналисты попытались узнать мнение главы Минюста относительно переназначения Сурена Хачатряна на пост губернатора Сюникской области.
Ованнес Манукян пообещал ответить на вопросы журналистов по завершении пресс-конференции и продолжил свою речь. Журналисты, однако, настаивали на том, чтобы О. Манукян как министр юстиции прокомментировал переназначение С. Хачатряна, особенно с учетом связанных с именем последнего громких дел.
“Дорогие журналисты, Вы решили сорвать пресс-конференцию”, - заявил министр.
Он вновь напомнил о вопросах, по которым кабмин сегодня принял решения и которые он, согласно действующему в правительстве порядку, должен представить. “Если это Вас не интересует, я попытаюсь проинформировать общественность о решениях правительства иным способом”, - сказал О. Манукян и, оставив вопросы представителей СМИ без ответа, покинул пресс-конференцию.