ՀՀ հարկադիր կատարման ծառայությունը կմասնակցի ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների ուժային կառույցների ներկայացուցիչների 12-րդ միջազգային մրցաշարին 09/24/2014   11:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի հրավերով ՀՀ ԱՆ ԴԱՀԿ ապահովող ծառայության պատվիրակությունն այսօր մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն` մայրաքաղաք Մոսկվայում մասնակցելու սեպտեմբերի 25‐28-ը կայանալիք ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների ուժային կառույցների ներկայացուցիչների 12-րդ միջազգային մրցաշարին: Այս մասին տեղեկացնում է ԴԱՀԿ լրատվական ծառայությունը:
Համալիր մենամարտի 12-րդ միջազգային մրցաշարին մասնակցելու են նաեւ ՀԱՊԿ անդամ-երկրներ Հայաստանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Տաջիկստանի, ինչպես նաեւ Ավստրիայի, Գերմանիայի, Վիետնամի, Լեհաստանի, Հարավային Օսիայի ու Ճապոնիայի հավաքականները: Մասնակիցների շարքում կլինեն նաեւ Արգենտինայի, Վենեսուելայի, Կուբայի եւ Նիկարագուայի պատվիրակությունները:
Հիշեցնենք, որ ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ուժային կառույցների ներկայացուցիչների միջազգային մրցաշարի նախապատրաստական միջոցառումների մեկնարկը տրվել էր 2014 թ. փետրվարին՝ Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվայի մարզի Օդինցովոյի շրջանի «Երշովո» համալիրում, որին մասնակցել են ՀՀ ԱՆ ԴԱՀԿ ծառայության պատվիրակները:
17:37 14/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀաքերային հարձակման է ենթարկվել ԴԱՀԿ ծառայության achurd.am կայքը
11:42 09/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Հարությունյանը նշանակվել է գլխավոր հարկադիր կատարողի տեղակալ
18:47 25/06/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԿադրային փոփոխություններ՝ ԴԱՀԿ-ում
18:23 31/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԴԱՀԿ-ում կազմակերպվեց ավանդական միջոցառում՝ նվիրված երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան
11:21 13/03/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԴԱՀԿ պատվիրակությունը մեկնել է Փարիզ
20:09 28/02/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԴԱՀԿ-ն վերահաստատում է` աշխատակիցների գործողություններն եղել են իրավաչափ
12:01 29/11/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԴԱՀԿ. 2013 թ. տասը ամիսների ընթացքում ալիմենտի բռնագանձման վարույթներով երեխանների օգտին բռնագանձվել է 336 մլն դրամ
14:30 26/11/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր հարկադիր կատարողն աշխատանքային այցով կմեկնի Փարիզ
11:53 24/10/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԴԱՀԿ-ի իրականացրած ծառայողական քննության արդյունքներով ՀՔԾ-ն քրեական գործ է հարուցել

СПИСА Армении примет участие в XII Международном турнире по комплексному единоборству на Кубок ОДКБ 09/24/2014   12:08  |  Лента новостей
По приглашению генерального секретаря Организации Договора Коллективной Безопасности Николая Бордюжи делегация Службы принудительного исполнения судебных актов МЮ Армении сегодня вылетела в российскую столицу для участия в XII Международном турнире по комплексному единоборству на Кубок Организации Договора Коллективной Безопасности (ОДКБ), который пройдет 26-28 сентября в Москве, сообщает в среду пресс-служба ОДКБ.
Международный турнир на Кубок ОДКБ проводится ежегодно. В XII Международном турнире по комплексному единоборству принимают участие сборные команды стран-участников ОДКБ: Армении, Белоруссии, Казахстана, Киргизии, России, Таджикистана, а также сборные команды Австрии, Германии, Вьетнама, Польши, Южной Осетии и Японии. Впервые примут участие делегации из Аргентины, Венесуэлы, Кубы и Никарагуа.
По итогам соревнований командам-победительницам будет вручен переходящий Кубок Организации Договора Коллективной Безопасности.