Եռյակի մարզային հանրահավաքները կմեկնարկեն Աբովյանում 09/23/2014   15:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոչ իշխանական եռյակը՝ «Հայ Ազգային Կոնգրես»-ը, «Բարգավաճ Հայաստան»ը և «Ժառանգություն»-ը, այսօր հրապարակել են հոկտեմբերի 10-ի համապետական հանրահավաքին ընդառաջ Հայաստանի 8 քաղաքներում նախատեսվող հանրահավաքների անցկացման ժամանակացույցը:
Ըստ այդմ, մարզային հանրահավաքները կմեկնարկեն սեպտեմբերի 25-ին՝ Աբովյան քաղաքում, և կավարտվեն հոկտեմբերի 8-ին՝ Գյումրիում:
Սեպտեմբերի 26-ին հանրահավաք է նախատեսված Հրազդանում, սեպտեմբերի 28-ին՝ Սիսիանում և Կապանում, հոկտեմբերի 3-ին՝ Արարատում, հոկտեմբերի 4-ին՝ Իջևանում, հոկտեմբերի 6-ին՝ Վանաձորում:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ հայտնել էր, համապետական հանրահավաքը նախատեսված է հոկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 18:00-ին, Երևանի Ազատության հրապարակում:

“Тройка” непровластных фракций парламента Армении проведет свой первый митинг в городе Абовян 09/23/2014   15:47  |  Лента новостей
“Тройка” непровластных политических сил парламента Армении - фракции “Процветающая Армения”, ‘Армянский национального конгресс”, и “Наследие” – обнародовали сегодня график проведения митингов, запланированных в 8 городах республики.
Первый митинг состоится 25 сентября в городе Абовян Котайкской области Армении, а последний пройдет в Гюмри 8 октября.
Митинги намечены также в Раздане(26 сентября), Сисиане и Капане(28 сентября), Арарате(3 октября), Иджеване (4 октября), Ванадзоре(6 октября).
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, 10 октября,в 18.00 на Площади Свободы состоится совместный митинг непровластной“тройки”.