Վերնիսաժի գործով կալանավորված Վալերի Հովհաննիսյանը խզել է պայմանագիրը փաստաբանի հետ 09/20/2014   12:53  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանն այլևս չի իրականացնում Վերնիսաժի գործի շրջանակներում կալանավորված Վալերի Հովհաննիսյանի պաշտպանույունը:
Այս մասին փաստաբանը հայտնեց «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում` նշելով, որ ինքը Վալերի Հովհաննիսյանի հետ օրեր առաջ խզել է ծառայությունների մատուցման պայմանագիրը:
Հարցին, թե ու՞մ նախաձեռնությամբ է կայացվել նման որոշումը, Լևոն Բաղդասարյանը չցանկացավ պատասխանել:
«Հաշվի առնելով իմ վստահորդի շահերը՝ ես ձեռնպահ կմնամ մեկնաբանություն անելուց: Երբ կավարտվի նախաքննությունը, դատաքննությունը, այդ հարցին կարող եք անդրադառնալ»,- ասաց Լևոն Բաղդասարյանը:
Հիշեցնենք՝ Վալերի Հովհաննիսյանը Վերնիսաժի մոտ ` ԲՀԿ-ական պատգամավոր Կարո Կարապետյանի փեսայի` Գոռ Առաքելյանի վարած ավտոմեքենայի ճանապարհը փակողներից և վիճաբանության մասնակիցներից մեկն է եղել, ով կրակոցների արդյունքում ծանր վնասվածքներ էր ստացել և տեղափոխվել հիվանդանոց:
Մինչև հուլիսի 4-ը` մինչև Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից կալանավորման որոշումը կայացնելը, Վալերի Հովհաննիսյանը 2 վիրահատություններից հետո դեռ շարունակում էր բուժում ստանալ հիվանդանոցում:
Նրա արդեն նախկին փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանը մամուլում բազմիցս հայտարարել էր, որ կալանքի որոշումը կայացնելու համար իր պաշտպանյալին դատարան են տեղափոխել պատգարակի վրա՝ գրեթե անգիտակից, բարձր ճնշմամբ, վիրահատությունից հետո աղիքը կողքից կախված:
Օրեր առաջ Վալերի Հովհաննիսյանի վիճակը «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում դարձյալ վատացել էր; Նրան տեղափոխել են «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ, որտեղ այժմ գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ:
Լուսանկարը Armenpress-ի
14:25 24/07/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՅուվեցի Կարոն ճնշում է գործադրում Վերնիսաժի գործով կալանավորվածի նկատմամբ (Տեսանյութ)

Арестованный по делу о стрельбе близ ереванского Вернисажа Валерий Ованнисян расторг договор с адвокатом 09/20/2014   13:57  |  Актуальная тема
Адвокат Левон Багдасарян отныне не будет защищать арестованного в рамках дела о стрельбе близ ереванского Вернисажа Валерия Ованнисяна.
Об этом адвокат сообщил в беседе с корреспондентом ИА “Фактинфо”. Л. Багдасарян также проинформировал, что недавно расторг с Валерием Ованнисяном договор об оказании услуг.
Л. Багдасарян не стал отвечать на вопрос о том, по чьей инициативе было принято такое решение.
“С учетом интересов доверителя, я воздержусь от комментариев. Мы можем вернуться к этому вопросу после окончания расследования и судебного процесса”, - пояснил он.
Напомним, Валерий Ованнисян является одним из участников потасовки близ ереванского Вернисажа. Инцидент с перекрытием пути автомобилю, за рулем которого находился зять депутата парламента Армении от фракции “Процветающая Армения”Каро Карапетяна – Гор Аракелян, вылилась стрельбу, в результате которой В. Ованнисян получил тяжелое огнестрельное ранение и был дважды прооперирован в гражданской клинике, откуда решением суда от 4 июля был переведен в СИЗО.
Левон Багдасарян неоднократно заявлял в прессе, что для вынесения решения о заключении В. Ованнисяна под стражу его подзащитного доставили в суд на носилках, почти в бессознательном состоянии, с выведенной после операции кишкой.
Недавно состояние здоровья Валерия Ованнисяна вновь ухудшилось. На тот момент он содержался в уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен”, откуда его перевели в УИУ “Больница для заключенных”, где теперь находится под наблюдением врачей.