Զորամասի ավտոմեքենան շրջվել է ձորը. վարորդը տեղում մահացել է, ևս 12 զինծառայող տեղափոխվել է հոսպիտալ 09/20/2014   14:18  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
2014թ. սեպտեմբերի 19-ին՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, N զորամասի «Գազ-66» մակնիշի ավտոմեքենան Տավուշի մարզի Արծվաբերդ գյուղի մոտակայքում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և գլորվել ձորը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Դեպքը տեղի է ունեցել նույն զորամասի թվով 13 զինծառայողներից բաղկացած ստորաբաժանումը մշտական տեղակայման վայր տեղափոխելու ճանապարհին:
Ավտոպատահարի հետևանքով մեքենայի  ղեկին գտնվող կապիտան Պավլիկ Նիկոլայի Մանուկյանը գլխի շրջանում ստացած վնասվածքից տեղում մահացել է, իսկ մեքենայի ուղևորներ՝ զինծառայողներ, ավագ լեյտենանտ Հարություն Վարդանի Խաչատրյանը, լեյտենանտ Արմեն Սիսակի Հովսեփյանը, կրտսեր սերժանտներ Գրիշա Վարդանի Գրիգորյանը, Նարեկ Սամվելի Միրզոյանը, Մհեր Սամվելի Վարդանյանը, սերժանտ Բորիս Վիգենի Թունյանը, շարքայիններ Տիգրան Արմենի Օհանյանը, Ավետիք Արայիկի Նազարյանը, Արտյոմ Մանվելի Աբրահամյանը, Աշոտ Արմենի Սարգսյանը, Մուրազ Ժորայի Սադոյանը, Վարդգես Արսենի Խաչատրյանը կյանքին վտանգ չսպառնացող տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Բերդի զինվորական հոսպիտալ:
Բժիշկների գնահատմամբ՝ վերջիններիս վիճակը գնահատվում է բավարար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում նախապատրաստվում են նյութեր:

Автомобиль с военнослужащими сорвался в ущелье в Тавушской области Армении: водитель погиб на месте 09/20/2014   14:46  |  Актуальная тема
Близ села Арцваберд Тавушской области Армении принадлежащий N-ской воинской части автомобиль “ГАЗ- 66” съехал с проезжей части дороги и сорвался в ущелье. Авария произошла 19 сентября, около 17.00 по местному времени при перевозке военнослужащих в постоянное место дислокации. Об этом сообщает отдел информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении.
В результате ДТП находившийся за рулем автомобиля капитан Павлик Николаевич Манукян от полученной травмы головы погиб на месте, а пассажиры: старший лейтенант Арутюн Варданович Хачатрян, лейтенант Армен Мисакович Овсепян, младшие сержанты Гриша Варданович Григорян, Нарек Самвелович Мирзоян, Мгер Самвелович Варданян, сержант Борис Вигенович Тунян, рядовые Тигран Арменович Оганян, Аветик Араикович Назарян, Артем Манвелович Абрамян, Ашот Арменович Саркисян, Мураз Жорикович Садоян, Вардгес Арсенович Хачатрян с телесными повреждениями, не представляющими угрозу для жизни, были доставлены в военный госпиталь Берда.
Медики оценивают состояние пострадавших в ДТП военнослужащих как удовлетворительное.
По данному факту в Главном военном следственном управлении Следственного комитета РА готовятся материалы.