Վերնիսաժի գործով կալանավորված Վալերի Հովհաննիսյանը շարունակում է բժիշկների հսկողության տակ մնալ 09/19/2014 11:38 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մայիսի 17-ին Վերնիսաժի մոտ հրազենային վնասվածք ստացած, ապա այդ փաստով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում կալանավորված Վալերի Հովհաննիսյանը շարունակում է մնալ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում՝ բժիշկների հսկողության տակ: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը:
«Նրա վիճակը նորմալ է` հետվիրահատական վիճակին համապատասխան»,- ասաց նա, միաժամանակ տեղեկացնելով, որ բժշկական որևէ միջամտության կարիք այս պահին կալանավորը չունի:
Հիշեցնենք` Վալերի Հովհաննիսյանը Վերնիսաժի մոտ ԲՀԿ-ական պատգամավոր Կարո Կարապետյանի փեսայի` Գոռ Առաքելյանի վարած ավտոմեքենայի ճանապարհը փակողներից և վիճաբանության մասնակիցներից մեկն է եղել, ով կրակոցների արդյունքում ծանր վնասվածքներ էր ստացել և դեպքից հետո երկու անգամ վիրահատվել էր քաղաքացիական հիվանդանոցում, որտեղից է, դատարանի կողմից կալանքի որոշում կայացնելուց հետո՝ հունիսի 4-ին, տեղափոխվել էր կալանավայր:
Նշենք, որ Վալերի Հովհաննիսյանը «Դատապարտյալների հիվանդանոց»-ից ընդամենը մեկ ամիս առաջ էր տեղափոխվել է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ: Իսկ օրեր առաջ նրա առողջական վիճակը դարձյալ վատացել էր, և դարձյալ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» տեղափոխելու անհրաժեշտություն էր առաջացել:
Հիշեցնենք, որ կալանքը խափանման այլ միջոցով փոխարինելու՝ Վալերի Հովհաննիսյանի փաստաբանի բոլոր միջնորդությունները մինչ օրս դատական բոլոր ատյանները մեժել են:

Арестованный по делу о стрельбе в центре Еревана Валерий Ованнисян продолжает оставаться под наблюдением врачей 09/19/2014   12:01  |  Актуальная тема
Заключенный под стражу в рамках уголовного дела о стрельбе близ ереванского Вернисажа Валерий Ованнисян продолжает находиться под наблюдением врачей в УИУ "Больница для заключенных”. Об этом ИА “Фактинфо” сообщил начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Минюста РА Гор Глечян.
“Состояние его здоровья оценивается как нормальное и соответствует послеоперационному состоянию”, - сказал он. Он также проинформировал, что в данный момент необходимости в медицинском вмешательстве нет.
Напомним, Валерий Ованнисян является одним из участников потасовки близ ереванского Вернисажа. Инцидент с перекрытием пути автомобилю, за рулем которого находился зять депутата парламента Армении от фракции “Процветающая Армения”Каро Карапетяна – Гор Аракелян, вылилась стрельбу, в результате которой В. Ованнисян получил тяжелое огнестрельное ранение и был дважды прооперирован в гражданской клинике, откуда решением суда от 4 июля был переведен в СИЗО.
Напомним, что все ходатайства адвоката Валерия Ованнисяна о замене ареста на другую меру пресечения были отклонены всеми судебными инстанциями.