Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Գոլոս Արմենիի» թերթի գլխավոր խմբագիր Ֆլորա Նախշքարյանին՝ հոբելյանի առթիվ 09/19/2014 11:41 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել «Գոլոս Արմենիի» թերթի գլխավոր խմբագիր Ֆլորա Նախշքարյանին՝ հոբելյանի առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Դուք որպես լրագրող և խմբագիր մեծ ավանդ ունեք հայ լրագրության զարգացման գործում: Ձեր ղեկավարած «Գոլոս Արմենիի» թերթը Հայաստանի հասարակական և քաղաքական կյանքի կարևոր մասնակիցն ու բաղկացուցիչն է: «Գոլոս Արմենիին», լինելով մեր ռուսալեզու մամուլի առաջատարներից մեկը, ունի լրացուցիչ առաքելություն նաև արտերկրում ռուսալեզու ընթերցողներին ներկայացնելու հայաստանյան իրականությունը, նրա խնդիրներն ու դիրքորոշումները: Այդ առաքելությունը ևս Դուք կատարում եք բարեխղճորեն և մասնագիտական բարձր մակարդակով:
Կրկին շնորհավորում եմ Ձեզ հոբելյանի առթիվ և մաղթում առողջություն, անձնական երջանկություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении Серж Саргсян поздравил главного редактора газеты «Голос Армении» с юбилеем 09/19/2014   16:58  |  Лента новостей
Президент Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание главному редактору газеты «Голос Армении» Флоре Нахшкарян по случаю юбилея. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
«Вы как журналист и редактор внесли большой вклад в дело развития армянской журналистики. Возглавляемая Вами газета «Голос Армении» является важным участником и компонентом общественной и политической жизни Армении. «Голос Армении», будучи одним из лидеров нашей русскоязычной прессы, имеет дополнительную миссию также за рубежом – представлять русскоязычному читателю действительность, задачи и позиции Армении. И эту миссию Вы выполняете добросовестно и на высоком профессиональном уровне.
Еще раз поздравляю Вас с юбилеем и желаю здоровья, личного счастья и новых успехов в Вашей деятельности», - говорится в поздравительном послании Президента РА.