Քրեակատարողական վարչությունը պարզաբանում է 09/19/2014   11:06  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ արդարադատության Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժինը քիչ առաջ հերքել է Գյումրու «հակամարտության» գործով ամբաստանյալ, Գյումրիի նախկին քաղաքապետի եղբորորդի Վահե Ղուկասյանի վերաբերյալ մամուլում շրջանառվող լուրերը:
Մասնավորապես, մի շարք լրատվամիջոցներ հաղորդել էին, որ ՀՀ ԱՆ «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Վահե Ղուկասյանը փորձել է «բեսպրեդել» հաստատել, քանի որ այնտեղ նրա համար առավել հարմարավետ պայմաններ են եղել, և կալանավորը հիմնարկում հակամարտության մեջ է մտել անգամ քննիչի հետ, չի ենթարկվել կարգուկանոնին, տեսազանգի միջոցով զրուցել է իր ընկերուհու հետ և այդ պատճառով տեղափոխվել է ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ:
Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժինն այս կապակցությամբ տեղեկացնում է, որ «լուրն իրականությանը չի համապատասխանում, իսկ Վահե Ղուկասյանը, Վերաքննիչ դատարանի որոշմամբ, սեպտեմբերի 12-ին տեղափոխվել է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ»՝ նրա ներկայությունը դատական նիստերին ապահովելու նպատակով»:
09:25 19/09/2014  |  ՄամուլՎահե Ղուկասյանը գլխացավանք՝ ՔԿՀ-ների համար. «Ժողովուրդ»
15:41 10/09/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՊաշտպանը միջնորդում է Վահե Ղուկասյանին արդարացնել սպանության ու սպանության փորձի մեղադրանքներում

Уголовно-исполнительное Управление Минюста Армении опровергает сообщения в СМИ о попытках племянника экс-мэра Гюмри устроить “беспредел” в УИУ “Артик” 09/19/2014   11:42  |  Актуальная тема
Отдел по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления министерства юстиции Армении чуть ранее распространил сообщение, в котором опровергает муссируемые в прессе сведения о фигуранте дела о “гюмрийской перестрелке”, племяннике бывшего мэра Гюмри Ваге Гукасяне.
В частности, ряд СМИ сообщали, что заключенный УИУ “Артик” Ваге Гукасян пытался установить “беспредел” в пенитенциарном заведении: он вступил в перепалку со следователем, не подчинился установленному порядку, общался посредством видеозвонка со своей подругой, и по этой причине был переведен в УИУ “Нубарашен”.
Пресс-служба Уголовно-исполнительного управления сообщает, что эта информация не соответствует действительности, а Ваге Гукасяна решением Апелляционного суда 12 сентября перевели в УИУ ‘Нубарашен” с целью обеспечения его присутствия на судебных заседаниях.