Մեղադրյալի խոսքով՝ քննիչն ստիպել է իրականությանը չհամապատասխանող ցուցմունքներ տալ 09/18/2014   12:55  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջի տեղեկացմամբ՝ ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Արմավիրի մարզի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով մեղադրյալ Սարգիս Մ.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ հիշյալ քրեական գործի նախաքննությունը վարող քննիչը, չարաշահելով պաշտոնեական դիրքը, իրեն ստիպել է, որ իրականությանը չհամապատասխանող ցուցմունքներ տալ՝ գործով մյուս մեղադրյալ Հովհաննես Ա.-ի կողմից իրեն թմրանյութ հյուրասիրելու վերաբերյալ և ցուցմունքը պնդի վերջինիս հետ առերեսման ժամանակ:

Обвиняемый утверждает, что следователь принудил его к даче ложных показаний - ССС Армении 09/18/2014 14:22 | Криминальная хроника
В Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по ч. 1ст.308 УК РА.
Как сообщается на официальном сайте ССС РА, Саркис М - обвиняемый по делу, расследуемому в Армавирском следственном отделе ГСУ полиции Армении, подал заявление о том, что следователь, ведущий расследование вышеупомянутого уголовного дела, злоупотребив своим должностным положением, принудил его к даче не соответствующих действительности показаний, согласно которым еще один обвиняемый по делу Ованнес А. угостил его наркотиками, и заставил настоять на них во время очной ставки.