ԲՀԿ-ական պատգամավորի որդին հուլիսից հետախուզման մեջ էր 09/17/2014 17:02 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ, «Սև հովազ» ջոկատի նախկին հրամանատար Ռուստամ Գասպարյանի որդին` Ռոմա Գասպարյանը ձերբակալվել է դեռևս այս տարի ամռանը՝ հուլիսին հարուցված քրեական գործի շրջանակներում:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ Քննչական կոմիտեից՝ հավելելով, որ 2014թ. հուլիսի 7-ին նախաքննական մարմնի կողմից որոշում էր կայացվել՝ Ռոման Գասպարյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին` ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով, այն է` մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ մարդուն առևանգելը:
Նույն օրը Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի կողմից Ռոման Գասպարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը: Միևնույն ժամանակ նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:
Իսկ երեկ` 16.09.2014թ.՝ ժամը 16:40-ին, Ռոման Գասպարյանը հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչություն: Այսօր նրան արդեն մեղադրանք է առաջադրվել:
Ի դեպ, հետախուզվողի հայրն այսօր մամուլին ասել է, որ իր որդին այդ ամբողջ ընթացքում գտնվել է Հայաստանում, թաքնվել է իրենց տանն ու տնից դուրս չի եկել:
Ինչ վերաբերում է որդուն առաջադրված մեղադրանքին, ԲՀԿ-ական պատգամավորը հերքել է առևանգման մեղադրանքը` նշելով, որ իր որդին ոչ մեկին չի առևանգել և բանսարկության զոհ է:

Разыскиваемому с июля сыну депутата от фракции “Процветающая Армения” предъявлено обвинение в похищении человека 09/17/2014   17:41  |  Актуальная тема
Сына члена парламентской фракции “Процветающая Армения”, бывшего командира отряда “Черная пантера” Рустама Гаспаряна – Рома Гаспарян – арестован в рамках уголовного дела, возбужденного в июле сего года.
Об этом ИА “Фактинфо” сообщили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также проинформировали, что 7 июля 2014 года орган предварительного следствия вынес решение о привлечении Романа Гаспаряна в качестве обвиняемого по п. 1 ч. 2ст. 131 УК Армении (“похищение человека, совершенное группой лиц по предварительному сговору”).
В тот же день суд общей юрисдикции ереванских административных районов Малатия-Себастия избрал в отношении Романа Гаспаряна меру пресечения в виде заключения под стражу. Он был объявлен в розыск.
Накануне, 16 сентября 2014 года Роман Гаспарян был подвергнут приводу в Главное Управление уголовного розыска полиции РА. Сегодня ему уже предъявлено обвинение.