Կալանավորի փախուստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 09/16/2014   16:13  |  Քրեական խրոնիկոն
Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոցից կալանավոր Սուրեն Գաբրիելյանի փախուստի փաստի առթիվ կենտրոնի քննչականում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 355-րդ հոդվածով:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեցին Քննչական կոմիտեից՝ հավելելով, որ միջոցներ են ձեռնարկվում կալանավորին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Նշենք նաև, որ Սուրեն Գաբրիելյանը ներկայումս մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 325-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով, 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 190-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով և 3-րդ մասի 1-ին կետով:

По факту побега заключенного из ереванской инфекционной больницы возбуждено уголовное дело 09/16/2014   16:38  |  Криминальная хроника
По факту побега заключенного Сурена Габриеляна из ереванской инфекционной больницы в Норке в Центральном следственном управлении возбуждено уголовное дело по ст. 355 УК Армении.
Об этом корреспонденту ИА “Фактинфо” сообщили в Следственном комитете Армении. Предпринимаются меры по его обнаружению, проинформировали также в СК РА.
Отметим, что заключенного в настоящее время обвиняют в совершении деяний, предусмотренных п. 1ч. 3 ст. 325, а также п. 1 ч. 3 ст. 178 и п. 1 чч1. 2 и 3 ст.190 УК Армении.