Սեպտեմբերի 17-ին կհրապարակվի «Քառյակի» հանրահավաքի օրը 09/12/2014   15:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԱԺ ոչ իշխանական 4 խմբակցությունների հաջորդ հավաքը տեղի կունենա սեպտեմբերի 17-ին, որից հետո կհրապարակվի Երեւանում նախատեսված համապետական հանրահավաքի օրը:
Այս մասին քիչ առաջ լրագրողներին հայտնեց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը` նշելով, որ սեպտեմբերի 17-ին կտեղեկացնեն նաեւ հանրահավաքին ընդառաջ նախատեսված մարզային այցելությունների մասին:
Այսօրվա նիստում, ըստ Ռ.Հակոբյանի, շարունակվել են «Քառյակի»՝ 12 կետերից բաղկացած պահանջների քննարկումները: Ռ.Հակոբյանը վստահեցրեց, որ իրենց տեսակետները համընկնում են: Ավելի մանրամասն արդյունքները կամփոփվեն ավելի ուշ:
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, որ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության սենյակում մեկնարկել է ԱԺ ոչ իշխանական 4 խմբակցությունների՝ քառյակի դռնփակ հերթական նիստը։

“Четверка” 17 сентября огласит дату проведения митинга в Ереване 09/12/2014 15:20 | Актуальная тема
Следующая встреча "четверки" непровластных фракций Национального Собрания Армении состоится 17 сентября, после чего станет известна дата проведения намеченного в Ереване митинга.
Об этом немногим ранее журналистам сообщил руководитель парламентской фракции “Наследие” Рубен Акопян. Он также пообещал проинформировать о запланированных в преддверии митинга визитах в области республики.
По словам Р. Акопяна, на сегодняшнем заседании представители “четверки” продолжили обсуждение состоящих из 12 пунктов требований к властям. Р. Акопян заверил, что их мнения совпадают.