Գլխավոր դատախազը հանձնարարել է ուսումնասիրել լրագրողի և անվտանգության աշխատակցի միջև տեղի ունեցած միջադեպը 09/12/2014 17:15 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանի հանձնարարությամբ՝ սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ Ազգային ժողովի՝ Բաղրամյան փողոցի մուտքի մոտ՝ մասնագիտական գործունեություն ծավալելու ընթացքում, լրագրող Մարինե Խաչատրյանի և ԱԺ անվտանգության ծառայության պետ Կարեն Հայրապետյանի միջև տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ մամուլի հրապարակումներն ուղարկվել են Հատուկ քննչական ծառայություն՝ ՀՀ քրեական դատավարությամբ նախատեսված կարգով ընթացքը լուծելու համար:

Генпрокурор Армении поручил изучить обстоятельства инцидента между журналисткой и сотрудником службы безопасности НС Армении 09/12/2014 17:42 | Лента новостей
По поручению генпрокурора Армении Геворка Костаняна, публикации в прессе об имевшем место 9 сентября у входа в здание парламента Армении инциденте между журналисткой Марине Хачатрян и начальником службы безопасности НС РА Кареном Айрапетяном направлены в Специальную следственную службу для принятия в предусмотренном уголовно-процессуальным законодательством порядке решения относительно дальнейшего хода дела.