ԱԺ ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահն անփոփոխ է 09/11/2014   15:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովն ընթացիկ նստաշրջանում ևս կղեկավարի հանրապետական Սուքիաս Ավետիսյանը: Հանձնաժողովի այսօրվա նիստում նա վերընտրվել է այդ պաշտոնում:
Նշենք, որ հանձնաժողովը, ինչպես և նախորդ նստաշրջանի համար ձևավորվածը, կազմավորված է ՀՀԿ խմբակցության 7 և «Օրինաց երկիր» խմբակցության մեկ անդամներից: Հանձնաժողովի անհատական կազմը ևս փոփոխություն չի կրել:
Հիշեցնենք, որ խորհրդարանական ոչ իշխանական չորս խմբակցությունները նախորդ նստաշրջանից ի վեր հրաժարվում են հանձնաժողովում մեկական անդամ ունենալուց:
Սա պայմանավորված է քաղաքական մեծամասնության նախաձեռնությամբ հանձնաժողովի կազմավորման կարգում կատարված փոփոխություններով, ինչը հնարավորություն է տալիս իշխող ուժին  հանձնաժողովում ունենալ բացարձակ մեծամասնություն:

Счетную комиссию парламента Армении вновь возглавит Сукиас Аветисян 09/11/2014   16:05  |  Лента новостей
Временную счетную комиссию Национального Собрания Армении в ходе текущей сессии возглавит член фракции Республиканской партии Армении Сукиас Аветисян. На сегодняшнем заседании комиссии он был переизбран на свой пост.
Отметим, что Комиссия сформирована из 7 членов от фракции РПА и одного члена – от “Оринац еркир”. Личный состав комиссии также не претерпел изменений.
Напомним, что “четверка” непровластных фракций парламента Армении еще с предыдущей сессии отказывается иметь по одному представителю в Комиссии.
Это обусловлено инициированными парламентским большинством изменениями, внесенными в порядок формирования Комиссии, которые позволяют правящей силе иметь в комиссии абсолютное большинство.