Արա Ղազարյանը որոշել է մասնակցել ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի դատավորի համար անցկացվող մրցույթին. «Հայկական Ժամանակ» 09/10/2014   09:42  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ը գրում է, որ միջազգայնագետ Արա  Ղազարյանը որոշում է կայացրել մասնակցել ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի դատավորի համար անցկացվող մրցույթին:  Այս մասին լրատվամիջոցին հայտնել է ինքը՝ Ա.Ղազարյանը:
Թերթը միաժամանակ նշում է, որ նրա շանսերը մեծ են:
«Իշխանական թևում մտավախություն ունեն, որ Ղազարյանի առաջադրման դեպքում Եվրախորհրդում, որտեղ վերջնական ընտրություն են անելու Հայաստանից ներկայացված 3 թեկնածուների միջև, հենց Ղազարյանին կընտրեն»,- գրում է թերթը՝ հավելելով, որ Ա.Ղազարյանը փաստաթղթերը դեռ չի ներկայացրել հանձնաժողովին:

“Айкакан жаманак”: Ара Казарян решил принять участие в конкурсе на пост судьи от Армении в ЕСПЧ 09/10/2014 10:41 | Пресса
Специалист по международному праву Ара Казарян решил принять участие в конкурсе на должность судьи от Армении в Европейском суде по правам человека( ЕСПЧ), сообщил газете “Айкакан жаманак” А. Казарян.
Издание при этом отмечает, его шансы расцениваются как достаточно высокие.
“Во властном крыле имеются опасения, что в случае выдвижения Казаряна в СЕ, из трех представленных от Армении кандидатов выберут именно Казаряна. Ара Казарян пока не подал документов в конкурсную комиссию