Արդարադատության նախարարությունում քաղաքացուն ծեծելու գործը կարճվել է 09/10/2014 11:50 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արդարադատության նախարարության աշխատակիցների կողմից քաղաքացուն ծեծի ենթարկելու մասին ՀՀ ՀՔԾ-ում հարուցված քրեական գործի վարույթը կարճվել է: «Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունները հաստատեց ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Լուսինե Մարգարյանը:
Մեր հարցին, թե ի՞նչ հիմքով է կարճվել գործը, Լուսինե Մարգարյանը պատասխանեց. «Նախաքննության ընթացքում ձեռք չի բերվել ապացույցների բավարար համակցություն` մեղադրական եզրակացություն կազմելու համար, որի պատճառով քրեական գործի վարույթը կարճվել է»:
Լուսինե Մարգարյանը նաև տեղեկացրեց, որ գործը կարճելու որոշումը կայացվել է օգոստոսի 25-ին:
Հիշեցնենք` քրեական գործը հարուցվել էր ՄԻՊ գրասենյակից ստացված գրության հիման վրա:
32-ամյա Արման Գասպարյանը դիմել էր ՄԻՊ գրասենյակ` հայտնելով, որ մարտի 24-ին` ժամը 13:00-ի սահմաններում, Արդարադատության նախարարության այլընտրանքային պատիժների կատարման վարչությունում 4-5 համազգեստավոր անձինք բռնություն են գործադրել իր նկատմամբ, ծեծի ենթարկել ու հայհոյել:
Արման Գասպարյանը ներկայացրել էր նաև համապատասխան ձայնագրությունը, որը հետագայում պաշտպանը հանձնել էր քննությունն իրականացնող մարմնին:

Дело об избиении 32-летнего мужчины в Минюсте Армении прекращено 09/10/2014   12:34  |  Актуальная тема
Производство по уголовному делу, возбужденному в Специальной следственной службе РА по факту избиения гражданина сотрудниками Минюста Армении, прекращено. Имеющиеся у ИА “Фактинфо” сведения подтвердила пресс-секретарь ССС Армении Лусине Маркарян.
На вопрос о том, что послужило основанием для прекращения дела, Лусине Маркарян отметила:”Следствием не добыто сочетание доказательств, достаточное для составления обвинительного заключения, и дело по этой причине было прекращено”.
Лусине Маркарян также проинформировала, что решение о прекращении дела было вынесено 25 августа.
Напомним, что уголовное дело было возбуждено на основании письма, адресантом которого являлся офис омбудсмена Армении.
32-летний Арман Гаспарян обратился в офис омбудсмена, сообщив о том, что 24 марта, около 13.00 в здании МЮ по исполнению альтернативных наказаний 4-5 человек в форме применили к нему насилие: избили его и нецензурно выругались в его адрес.