Գումարային հարցի շուրջ ոստիկանն ու իր համագյուղացին վիճել են ու միմյանց մարմնական վնասվածք հասցրել. ՀՔԾ 09/10/2014   13:19  |  Քրեական խրոնիկոն
2014 թվականի հուլիսի 30-ին Կոտայքի մարզի Արամուս գյուղում նույն գյուղի բնակիչ Նարեկ Պ.-ն գումարային հարցի շուրջ վիճաբանել է ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի բաժնի ՊՊԾ դասակի ոստիկան Պետրոս Կ.-ի հետ և սուր կտրող-ծակող գործիքով դիտավորությամբ հարվածել է վերջինիս որովայնին` առողջությանը պատճառելով ծանր վնաս:
Դեպքի առթիվ 2014 թվականի հուլիսի 30-ին ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի քննչական բաժանմունքում` ՀՀ քրեական օրեսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը, հաջորդ օրը Նարեկ Պ.-ն ձերբակալվել է: Վերջինիս մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրեսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ վիճաբանության ժամանակ Պետրոս Կ.-ն էլ իր հերթին է հարվածել Նարեկ Պ.-ին` առողջությանը պատճառելով թեթև վնաս:

В Арамусе денежный спор между полицейским и его односельчанином закончился поножовщиной. Расследованием инцидента займется ССС Армении 09/10/2014   14:18  |  Криминальная хроника
В июле 2014 года житель села Арамус Нарек П.повздорил из-за денег со своим односельчанином, сотрудником Котайского отдела полиции Армении Петросом К., и колюще-режушим предметом ударил его в живот, причинив его здоровью тяжкий вред.
30 июля 2014 года в Котайкском следственном отделе было возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 112 УК Армении.
Как сообщает пресс-служба ССС Армении, на следующий день Нарек П. был задержан. Ему было предъявлено обвинение по ч.1ст. 112 УК РА. В отношении него была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Следствием было установлено, что и Петрос К. во время ссоры ударил Нарека П., причинив его здоровью легкий вред.