Ոստիկանները հրաժարվել են քաղաքացուց հաղորդում ընդունել. ՀՔԾ 09/08/2014 14:06 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, Մեծամոր քաղաքի բնակչուհի Վիոլետա Հ.-ն ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հաղորդում է տվել այն մասին, որ իր նախկին ընկերը` Կարեն Ք.-ն, 2014թ. օգոստոսի 11-ին կոտրել է իր ավտոմեքենայի դիմապակին, այնուհետև բռնելով մեքենայի ղեկը` խոչընդոտել է ավտոմեքենայի կառավարմանը, որի հետևանքով այն վթարի է ենթարկվել:
Կատարվածի մասին նույն օրը Վիոլետա Հ.-ն հայտնել է ՀՀ ոստիկանության Մեծամորի բաժին, սակայն ոստիկանության աշխատակիցները նախ՝ համոզել են հաղորդում չտալ, ապա` երբ Վիոլետա Հ.-ն պնդել է, հրաժարվել են հաղորդումն ընդունելուց:

ССС Армении завела дело на сотрудников мецаморской полиции, отказавшихся принять заявление от пострадавшей 09/08/2014 14:39 | Криминальная хроника
В Специальной следственной службе материалам возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 308 УК Армении.
Как сообщается на официальном сайте ССС РА, жительница города Мецамор Виолетта Г. подала заявление в ССС,в котором утверждает, что ее бывший друг, Карен К,. 11 августа 2014 года разбил лобовое стекло ее автомобиля, а затем мужчина схватил руль и, придерживая его, мешал ей управлять машиной, в результате чего автомобиль попал в аварию.
Виолета Г. в тот же день заявила в полицию о случившемся, однако сотрудники мецаморской полиции сначала уговаривали ее отказаться от подачи заявления, а когда Виолетта настояла на своем решении, они отказались принять его.