ԼՂՀ պետական սահմանն անցնելու փորձ կատարելու ժամանակ գերեվարվել է Ադրբեջանի քաղաքացի 09/06/2014   12:35  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սեպտեմբերի 5-ին՝ ժամը 18:10-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելան (Վերին Չայլու) ուղղությամբ, ԼՂՀ պետական սահմանն անցնելու փորձ կատարելու ժամանակ ՊԲ դիրքապահների կողմից գերեվարվել է Ադրբեջանի քաղաքացի Մամեդով Ջավիդ Սամիրօղլուն: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Միջադեպի մասին Կարմիր Խաչի՝ Ստեփանակերտի գրասենյակը տեղեկացվել է, իսկ Մամեդով Ջավիդ Սամիրօղլուն հանձնվել ԼՂՀ համապատասխան ծառայություններին:

Гражданин Азербайджанa задержан при попытке пересечь государственную границу НКР 09/06/2014   13:18  |  Актуальная тема
Накануне, 5 сентября, около 18:10 по местному времени, в северо-восточном направлении (Верин Чайлу) линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил при попытке пересечь государственную границу Нагорно-Карабахской Республики военнослужащими передовых подразделений Армии обороны НКР был задержан гражданин Азербайджана Джавид Самироглу Мамедов.
Как передает пресс-служба Минобороны НКР, об инциденте проинформировали Степанакертский офис Международного Комитета Красного Креста (МККК), а Джавид Мамедов передан соответствующим органам НКР.