Ստեփանակերտում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Արցախի անկախության համար զոհված հայորդիների հիշատակին 09/02/2014 12:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի, Արցախի Հանրապետության հռչակման 23-րդ տարեդարձին մասնակցելու նպատակով Հայաստանից ժամանած պաշտոնական պատվիրակության, արցախահայության և արտերկրից ժամանած հյուրերի հետ Վերածննդի հրապարակից հանդիսավոր քայլերթով այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Սերժ Սարգսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Արցախի անկախության համար զոհված հայորդիների հիշատակին, ծաղիկներ դրել ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի առաջին նախագահ Արթուր Մկրտչյանի և արցախյան ազատամարտի նահատակների շիրիմներին:

Президент Армении в Степанакерте почтил память воинов, павших за независимость Нагорного Карабаха 09/02/2014 13:33 | Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Нагорно-Карабахской Республике президент Армении Серж Саргсян во вторник, 2 сентября, в сопровождении президента НКР Бако Саакяна, официальной делегации, прибывшей из Армении для участия в мероприятиях по случаю 23-й годовщины провозглашения независимости НКР, армян Арцаха и гостей из-за рубежа посетил Степанакертский мемориальный комплекс. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Серж Саргсян почтил память воинов, павших за независимость Арцаха, возложил цветы к могиле первого председателя Верховного совета НКР Артура Мкртчяна и к могилам воинов-освободителей, погибших в ходе Арцахской войны.