Պաշտոնանկություն բնապահպանության նախարարությունում 09/02/2014 16:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Փիրումյանը կազատվի զբաղեցրած պաշտոնից, եթե ՀՀ կառավարությունը սեպտեմբերի 4-ին նախանշված նիստում հավանություն տա բնապահպանության նախարար Արամայիս Գրիգորյանի այդ առաջարկին:
Էդգար Փիրումյանին զբաղեցրած պաշտոնից ազատելու հարցն արդեն ներառված է օրակարգում: Նախագծից պարզ է դառնում միայն, որ նա ազատվում է սեփական դիմումի համաձայն:
Հիշեցնենք՝ Էդգար Փիրումյանն այդ պաշտոնին էր նշանակվել նախկին նախարար Արամ Հարությունյանի օրոք` 2011 թ. փետրվարի 17-ին:
Նա նախարարության կազմում աշխատել է 2002 թվականից` որպես տարբեր բաժնների, վարչությունների պետ, իսկ 2010 թ. նոյեմբերի 24-ից եղել է նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար:

Правительство Армении в четверг рассмотрит вопрос об отставке Эдгара Пирумяна с поста главы аппарата Минохраны природы Армении 09/02/2014   16:34  |  Лента новостей
Руководитель аппарата Министерства охраны природы Армении Эдгар Пирумян будет освобожден от занимаемой должности, если Правительство Армении на предстоящем 4 сентября заседании одобрит предложение главы Минохраны природы Арамаиса Григоряна.
Вопрос об отставке Эдгара Пиирумяна уже включен в повестку. Сообщается, что он увольняется по собственному желанию.
Напомним, что Эдгар Пирумян был назначен на эту должность в 17 февраля 2011г. в бытность Арама Арутюняна министром охраны труда.